
W ramach Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne odwiedziły pomnik Potopionych Dzieci w Odrze, gdzie złożyły kwiaty i znicze oraz wspólnie się pomodliły.
W ramach Białego Tygodnia dzieci pierwszokomunijne odwiedziły pomnik Potopionych Dzieci w Odrze, gdzie złożyły kwiaty i znicze oraz wspólnie się pomodliły.
Pomnik upamiętnia tragiczną katastrofę z 15 maja 1890 roku na tzw. „Turskim przewozie”. W drodze powrotnej z katechezy łódź przewożąca mieszkańców przez Odrę wywróciła się tuż przed brzegiem. W tragedii zginęły 43 osoby, w większości dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.
Niech pamięć o ofiarach tej tragedii pozostanie żywa w sercach kolejnych pokoleń naszej parafialnej wspólnoty.