Ogłoszenia

PORZĄDEK MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW

OD 12 DO 19 SIERPNIA 2018

 

NIEDZIELA                         12. 08. 2018          XIX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za + żonę Łucję Reichel, rodziców Orlik, Reichel, rodzeństwo i dusze opuszczone.

900MO: Za ++ rodziców Marię i Antoniego Frączek, ++ braci, ++ dziadków z obu stron, + bratową Helenę i ++ z pokrewieństwa.

1030:  Za + syna Adriana Kałuża w 7 rocznicę śmierci, ++ rodziców Józefę i Gotfryda Kałuża, + ojca Alojzego Mrachacz, + szwagra Norberta i dusze w czyśćcu cierpiące.


PONIEDZIAŁEK                 13. 08. 2018          Wspomnienie Objawień Fatimskich

1800NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE - Msza św., modlitwa różańcowa i procesja

Przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej w intencji wszystkich rodzin z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę.
 

WTOREK                        14. 08. 2018          Św. Maksymiliana Kolbego, męczennika

700:  Za + żonę Jadwigę Wyżgoł, + syna Ericha, ++ rodziców Teresę i Jana Wyżgoł, ++ Annę i Jana Janosz, ++ rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa.


ŚRODA                                 15. 08. 2018          Uroczystość Wniebowzięcia NMP

730:  Za + męża Zygfryda Gogolin, ++ rodziców Gogolin, Spitalny, ++ Ritę i Bernarda Spitalny i dusze w czyśćcu cierpiące.

900MO: Za ++ Jana i Teresę Klossek, + córkę Marię, + syna Alojzego, ++ z pokrewieństwa, ++ Józefa i Rozalię Ignacy i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  Za ++ Józefa i Anielę Grochol, + syna Józefa, ++ Piusa i Paulinę Zaremba, ++ z pokrewieństwa Grochol, Zaremba i + Gintra Schmidt.
 

CZWARTEK                         16. 08. 2018          Dzień powszedni

1800MO: Za ++ rodziców Tomiczny, Jakubczyk, wszystkich ++ z pokrewieństwa Tomiczny, Jakubczyk, Depta, Koneczny i dusze opuszczone.

1900:  Za + Helenę Lepiorz, 2 braci, rodziców, Franciszka Lepiorz, 2 żony, syna Jana, Izabelę i Jana Mucha, ++ z pokrewieństwa Wochnik, Lepiorz i Mucha.
 

PIĄTEK                                17. 08. 2018          Św. Jacka, kapłana

1800MO: Za ++ synów Józefa i Zygfryda Daniel, ++ dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu cierpiące.

1900:  Za ++ rodziców Roberta i Irmgardę Rzodeczko, + Waldemara Waskin, ++ z pokrewieństwa Wardenga, Rzodeczko i Waskin.
 

SOBOTA                               18. 08. 2018          Dzień powszedni

700:  Za ++ Wilhelma, Erykę i Agnieszkę Wochnik, ++ braci i siostry z rodzin Wochnik, Zaremba, Wardenga, + Józefa Ryborz i ++ z pokrewieństwa wszystkich stron.

1300:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej w rodzinach Krybus i Jarosz (chrzest dziecka: Bartosz Krybus).


NIEDZIELA                         19. 08. 2018          XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za ++ rodziców Helenę i Alojzego Stania, Danutę i Rudolfa Mrowiec, dziadków, ++ z pokrewieństwa Stania, Depta, Kostka i ++ kapłanów.

900MO: Za ++ Annę i Józefa Wolny, Teodora Zemełka, ich ++ rodziców, rodzeństwo i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej w rodzinie.


O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

 1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
 2. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Roberta Durę – misjonarza z Togo w Afryce. Ks. Robert buduje kościół w miejscowości Affem Kabye, dlatego też dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ten cel.
 3. Dziś w Sanktuarium w Kamieniu Śląskim uroczystości odpustowe ku czci św. Jacka.
 4. Zapraszam jutro na kolejne w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 1800 Msza św. w intencji wszystkich rodzin, modlitwa różańcowa, procesja z figurą Matki Boskiej Fatimskiej oraz modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Do niesienia figury Matki Boskiej Fatimskiej prosimy Różę Różańcową z Błażejowic. Prośby i podziękowania można składać w zakrystii. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam w strojach komunijnych oraz ze świecami.
 5. Jutro wyrusza Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie.
 6. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach Świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów. Panie z Parafialnego Caritas przygotują wiązanki z ziół i kwiatów i będzie je można jutro nabyć za dobrowolną ofiarę przed każdą Mszą św.
 7. W uroczystość Wniebowzięcia NMP kolekta na Wydział Teologiczny w Opolu.
 8. W środę odpust w Polskiej Cerekwi.
 9. Od piątku do niedzieli na Górze św., Anny uroczystość Wniebowzięcia NMP z obchodami kalwaryjskimi.
 10. Bóg zapłać za serdeczne przyjęcie w naszej parafii kapłana z Afryki, ks. Marca Djetaba. Dziękuję kilku rodzinom za zaproszenie i ugoszczenie w swoich domach oraz wszystkim tym, którzy uczestniczyli w tych dniach we Mszach św.
 11. Bóg zapłać wszystkim tym osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w uprzątnięciu naszego kościoła parafialnego przed remontem. Pomocą służyło ponad 30 osób.
 12. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę o godz. 800 (kościoła filialnego w sobotę o godz. 900)