Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 10 grudnia do 24 grudnia 2023 r.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Jerzego w Sławikowie, ul. Parkowa 19 a

tel. 32 410 67 78;  www.slawikow.pl;  e-mail: slawikow.parafia@gmail.com

 

NIEDZIELA              10. 12. 2023          II  NIEDZIALA  ADWENTU

730:  SŁ: Za + męża Wincentego Siwoń, ++ rodziców Dziadzka, Siwoń, + brata, + o. Józefa Krettek, ++ z rodziny i pokrewieństwa.

900:  MO: Za + ojca Andrzeja Jakubczyk w 20 rocznicę śmierci.

1030:  SŁ: Za ++ rodziców Heltrudę i Zygfryda Gogolin, Pawła i Marię Morawin, dziadków, ++ z pokrewieństwa Gogolin, Spitalny, Morawin, Pieruszka i dusze w czyśćcu cierpiące.


PONIEDZIAŁEK      11. 12. 2023          RORATY

1800:  SŁ: Za + matkę Marię Grzywacz, + Kornelię Grzywacz, + teścia Michała Maintok i ++ dziadków.


WTOREK                   12. 12. 2023          RORATY

1700:  MO: Za ++ rodziców Helenę i Franciszka Zaremba, ++ z pokrewieństwa Zaremba, Tumulla i Maj.

1800:  SŁ: Za Józefa Skupch, ++ rodziców Skupch, Panek, ++ dziadków i zmarłych z pokrewieństwa.
 

ŚRODA                       13. 12. 2023          RORATY

1800:  SŁ: Za + męża Ryszarda Sowa, ++ rodziców, + szwagra Norberta, ++ rodziców Hildegardę i Teodora Wochnik, ++ z rodzin Wochnik, Pietruszka i Sowa.
 

CZWARTEK               14. 12. 2023          RORATY

1800:  SŁ: Przez wstawiennictwo św. Rity w intencji wszystkich czcicieli z prośbą o łaskę zdrowia, wierności i pokoju w rodzinach, rodzicielstwa, w intencji osób dźwigających krzyż starości, cierpienia, osamotnienia, bezrobotnych, obawiających się utraty pracy, borykającymi się z problemami i codziennymi trudnościami z prośbą o wysłuchanie modlitw i próśb. Nab. do św. Rity.
 

PIĄTEK                      15. 12. 2023          RORATY

1700:  MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Andrzeja Wąsik z okazji 60 rocznicy urodzin.

1800:  SŁ: Za + ojca Jana Morawiec, ++ rodziców Józefa i Monikę Wardenga, ++ dziadków z obu stron, ++ z całego pokrewieństwa i dusze opuszczone.
 

SOBOTA                     16. 12. 2023          RORATY

800:  SŁ: Za + Rafała Kostka, ++ z rodzin Kostka i Depta.


NIEDZIELA              17. 12. 2023          III  NIEDZIALA  ADWENTU - Gaudete

730:  SŁ: Za + Jana Kadzimierz w 1 rocznicę śmierci.

900:  MO: Za ++ rodziców Rozalię i Jana Namysło, + ojca Rudolfa Pajonk, ++ z rodzin Namysło, Mucha, Pajonk, Sladek, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  SŁ: Za + Martę i Franciszka Mydla, ++ dziadków, + męża Pawła Musioł, jego ++ rodziców i rodzeństwo, + Ritę Musioł, ++ Leopolda i Wincentę Wochnik, + syna Jana, ++ kapłanów i dusze opuszczone.

chrzest dziecka: Franciszek Pieruszka.


PONIEDZIAŁEK      18. 12. 2023          RORATY

1800:  SŁ: Za + męża Józefa Kordula w 28 rocznicę śmierci, ++ rodziców, ++ dziadków z obu stron i dusze opuszczone.
 

WTOREK                   19. 12. 2023          RORATY

1800:  SŁ: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Piotra Schmidt z okazji 60 rocznicy urodzin.
 

ŚRODA                       20. 12. 2023         RORATY

1800:  SŁ: Za ++ rodziców Gertrudę i Joachima Sługa, + Karola Blana, ++ dziadków Sługa, Gajda, Kukiełka i Bzura.


CZWARTEK               21. 12. 2023          RORATY

1700:  MO: Za ++ rodziców Stefanię i Jerzego Pieruszka, + ojca Jana Szymaczek, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.

1800:  SŁ: Za ++ Franciszka i Emilię Bulenda, ++ rodziców i rodzeństwo, ++ Adama i Emmę Piechota, ++ rodziców i ++ z pokrewieństwa obu stron.
 

PIĄTEK                      22. 12. 2023         RORATY

1800:  SŁ: Za ++ rodziców Jadwigę i Joachima Fitzoń, ++ Annę i Leona Krieger, ++ z rodzin Fitzoń, Krieger, Bleichert, Sochiera i ++ kapłanów.

 

SOBOTA                     23. 12. 2023         RORATY

800:  SŁ: Za ++ rodziców Wilhelma, Erykę i Agnieszkę Wochnik, 2 ++ braci Józefa i Ryszarda, ++ z rodzin Wochnik, Zaremba, Wardenga, + Józefa Ryborz i dusze w czyśćcu cierpiące.
 

NIEDZIELA              24. 12. 2023         IV  NIEDZIALA  ADWENTU

730:  SŁ: Za ++ rodziców Aleksję i Antoniego Krettek, ++ Annę i Józefa Żymełka i ++ z pokrewieństwa.

900:  MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Adama Ceda z okazji 18 rocznicy urodzin.

1030:  SŁ: Za ++ rodziców Matyldę i Józefa Zaremba, ich ++ rodziców, ++ rodzeństwo, + Gintera Schmidt i ++ z pokrewieństwa.

2100:  SŁ: PASTERKA – Za żyjących i zmarłych Parafian.

2230:  MO: PASTERKA – Za żyjących i zmarłych Parafian.

 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Zapraszam na roraty, codziennie o godz. 1800 (w sobotę o godz. 800). Bardzo serdecznie zapraszam nie tylko dzieci, ale i młodzież i dorosłych. Do uczestnictwaz lampionami na roratach zachęcam dzieci najmłodsze do klasy III włącznie. Dzieci z Miejsca Odrz. w dni, w których w Miejscu Odrz. nie ma zamówionej Mszy św. zapraszam do kościoła parafialnego.
  2. Obrazki roratnie zbierają dzieci od najmłodszych do klasy V szkoły podstawowej włącznie. Kandydaci do bierzmowania z klas: VI, VII i VIII potwierdzają swoją obecność na roratach wpisem do dzienniczka kandydata otrzymanym w zakrystii. Bardzo proszę rodziców tych kandydatów o dopilnowanie ich obowiązku.
  3. W czwartek zapraszam na Mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Rity o godz. 1800.
  4. Świąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę od godz. 1300. Wszystkich chorych, którzy pragną pojednać się z Bogiem z sakramencie pokuty i przyjąć świąteczną Komunię Świętą proszę zgłosić do środy. Tak jak w minionych latach razem ze mną do chorych pojadą przedstawiciele młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania, aby chorym złożyć w imieniu całej parafii życzenia świąteczne i przekazać świąteczny upominek.
  5. Kandydatów do bierzmowania proszę o przynoszenie wypieków świątecznych do zakrystii do czwartku włącznie. W piątek po roratach pakowanie paczek oraz próba.
  6. W przyszłą niedzielę przypada III Niedziela Adwentu – zwana niedzielą Gaudete (radujcie się).
  7. Już od tego tygodnia zapraszam do korzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź św. przed każdą wieczorną Mszą św. roratnią. Nie czekajmy na ostatni moment.
  8. Dziś w kościele seminaryjnym w Opolu zostaną ustanowieni nowi Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. W tym roku w całej diecezji opolskiej szafarzami zostanie aż 80 mężczyzn oraz sióstr zakonnych. W naszej parafii do grona szafarzy dołączy Piotr Kurfeld z Błażejowic, który odbył specjalny kurs szkoleniowy oraz zdał egzamin przed komisją diecezjalną w Opolu. Serdecznie Piotrowi gratulujemy.
  9. Zachęcam do zamawiania intencji Mszy św. na nowy rok 2024. W grudniu kancelaria parafialna będzie czynna bezpośrednio po każdej wieczornej Mszy św. roratniej. Intencje można również zamawiać telefonicznie lub wysyłając na maila.
  10. Kolekty: dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.