Ogłoszenia

 

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 14 lipca do 21 lipca 2018 r.

 

NIEDZIELA                       14. 07. 2019        XV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za + ojca Bronisława Żydziak i ++ dziadków.

900MO: Za + Engelberta Przybyła, dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  Za ++ rodziców Różę i Alfreda Kicka, matkę, braci Jana i Huberta, teścia Maksymiliana Kanzy i ++ z pokrewieństwa.


PONIEDZIAŁEK               15. 07. 2019        Św. Bonawentury, biskupa

700:  Za ++ rodziców Wiktorię i Oswalda Ksol, rodziców Agnieszkę i Józefa Polok, Barbarę i Ewalda Haronska, wszystkich ++ z rodzin Ksol, Polok, Rózga i Gajda.


WTOREK                             16. 07. 2019        NMP z Góry Karmel

700:  Za++ rodziców Annę i Józefa Dziadzia, Marię i Piotra Oleszczuk, siostrę Danutę Komarnicką, brata, bratową, Jadwigę i Wilhelma Dziadzia, Wiktorię Ciok i ++ z pokrew.


ŚRODA                                17. 07. 2019        Dzień powszedni

700:  Za+ Jadwigę Zarembik, męża Franciszka, dzieci Pawła i Annę, ++ z rodzin Zarembik, Wochnik, Filipczyk, Stefanides i ++ kapłanów.


CZWARTEK                        18. 07. 2019        Dzień powszedni

1900:  Za ++ Józefa i Anielę Grochol, syna Józefa, Piusa i Paulinę Zaremba, ++ z pokrewieństwa Grochol, Zaremba, + Gintra Schmidt.


PIĄTEK                               19. 07. 2019        Dzień powszedni

1900MO: Do Bożej Opatrzności i MBNP z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie i błogosławieństwo dla Kasi i Mariusza w dniu 5 rocznicy ślubu.


SOBOTA                              20. 07. 2019        Bł. Czesława, kapłana

1100:  Ślub rzymski: Ewelina Morawin i Damian Rzodeczko.

1230:  Do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka Fabiana Heidrich.


NIEDZIELA                       21. 07. 2019        XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za++ rodziców Helenę i Alojzego Stania, Danutę i Rudolfa Mrowiec, dziadków, ++ z rodzin Stania, Depta i Kostka.

900MO: Za wstawiennictwem św. Krzysztofa w intencji kierowców i wszystkich podróżujących z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne podróże.

1030:  Za wstawiennictwem św. Krzysztofa w intencji kierowców i wszystkich podróżujących z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne podróże.

 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. Dziś na Górze św. Anny uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej (obchody kalwaryjskie).
  3. W dniach 15-20 lipca doroczne święto młodzieży na Górze św. Anny.
  4. W sobotę 20 lipca o godz. 1000 wyjeżdża z Bierawy rowerowa grupa pielgrzymów, która zmierzać będzie oznaczonym szlakiem św. Jakuba w kierunku Raciborza, gdzie o godz. 1500 w kościele św. Jakuba odprawiona zostanie Msza św. Pielgrzymi przejadą także przez Miejsca Odrz. i Lasaki. Organizatorzy zachęcają do włączenia się w pielgrzymkę.
  5. W przyszłą niedzielę odpust w Długomiłowicach.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszam na Mszę św. o godz. 900 i 1030 w intencji kierowców i wszystkich podróżujących przez wstawiennictwo św. Krzysztofa z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne podróże. Uczestnikiem ruchu drogowego jest nie tylko kierowca samochodu, dlatego poświęcone zostaną auta, skutery, motory, rowery, traktory i inne sprzęty rolnicze. Poświęcone będą najpierw pojazdy stojące na parkingu przy cmentarzu (koło śmietnika), następnie na ul. Lasackiej, ul. Parkowej i na końcu na parkingu koło Torkowca.
  7. Jest tradycją, że kierowcy składają ofiarę dla misjonarzy naszej opolskiej diecezji w wysokości 1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr w minionym roku, jako podziękowanie za bezpieczne podróże. Ofiary te będzie można złożyć w przyszłą niedzielę idąc wokół ołtarza na ofiarę.
  8. W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich parafian na Piknik Rodzinny z okazji św. Krzysztofa oraz na koncert solisty z Niemiec Markusa Mörl. Podczas pikniku będzie można posmakować swojskiego ciasta, wypić pyszną kawę i zjeść smaczną kiełbasę z grilla. Bufet będzie zaopatrzony również w różne napoje. Wiele atrakcji czeka na dzieci i dorosłych. Początek o godz. 1400.
  9. „Bóg zapłać” Róży Różańcowej z Lasak za niesienie Figury Matki Bożej podczas Nabożeństwa Fatimskiego, dziewczynom za służbę przy sztandarze, paniom za przystrojenie figury i kościoła, dzieciom pierwszokomunijnym oraz parafianom za liczny udział.
  10. Przypominam, że nadzwyczajni szafarze Komunii świętej odwiedzają chorych w każdą niedzielę przynosząc im Komunię św. Każdy chory, który pragnie w niedzielę przyjąć Komunię św. proszę o kontakt bezpośrednio z nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św.:

- Walter Maleika: tel. 782 117 961

- Damian Kałuża: tel. 886 596 354

- Mateusz Ploch: tel. 782 674 417

11. Podczas wakacji kancelaria parafialna jest czynna bezpośrednio po każdej Mszy św. w tygodniu (od poniedziałku do piątku).

12. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Pana Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.

13. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

14. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę o godz. 800 (kościoła filialnego w sobotę o godz. 900).