Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 20 września do 27 września 2020 r.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Jerzego w Sławikowie, ul. Parkowa 19 a

tel. 32 410 67 78;  www.slawikow.pl;  e-mail: parafia@slawikow.pl

 

NIEDZIELA                  20. 09. 2020     XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za ++ rodziców Różę i Alojzego Nowak, Matyldę i Józefa Zaremba, dziadków Orlik, Nowak, Zaremba, Grochol, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

900MO: Za + Józefa Wardenga, ++ rodziców, rodzeństwo z obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.

1030:  Za ++ rodziców Eryka i Elfrydę Mrozek, Ewalda i Anielę Mikulski, 2 ++ szwagrów Bernarda i Henryka, + Marię Orlik, ++ dziadków i ++ z całego pokrewieństwa.


PONIEDZIAŁEK          21. 09. 2020     Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

700:  Za ++ rodziców Marię i Franciszka Wochnik, + siostrę Krystynę, jej + męża, ++ teściów, ++ Małgorzatę i Pawła Piechaczek i ++ z całego pokrewieństwa.


WTOREK                        22. 09. 2020     Dzień powszedni

700:  Za ++ rodziców Martę i Wilhelma Bulenda, + brata Alfreda, męża Rudolfa Buczek, jego ++ rodziców Annę i Teofila Buczek, ++ z pokrewieństwa i ++ kapłanów.


ŚRODA                           23. 09. 2020     Św. Ojca Pio z Pietrelciny, kapłana

Góra św. Anny: Spotkanie Dekanalnych Duszpasterzy Młodzieży – Msza św.


CZWARTEK                   24. 09. 2020     Dzień powszedni

1800MO: Msza św. szkolna: Za + Herberta Wąsik, jego + syna Jana, wszystkich ++ z rodzin Wąsik i Klein.


PIĄTEK                          25. 09. 2020     Dzień powszedni

1700MO: Za + Janusza Kaczkowskiego w 30 dzień po śmierci.

1800Msza św. szkolna: Za ++ Władysława i Krystynę Gruner i ++ z rodziny Kapała.
 

SOBOTA                         26. 09. 2020     Dzień powszedni

1400MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Marty i Józefa Tomiczny z okazji 60 rocznicy ślubu.
 

NIEDZIELA                  27. 09. 2020     XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za + żonę Łucję Reichel, ++ rodziców Orlik i Reichel, ++ rodzeństwo i dusze opuszczone.

900MO: Za ++ Paulinę i Roberta Szyndzielorz, ++ Łucję i Karola Niestatek, ich ++ rodziców, rodzeństwo, ++ z rodzin i pokrewieństwa.

1030:  Za + Michała Maintok, + Józefa Imiela, ++ Marię i Kornelię Grzywacz, ++ z rodzin Maintok, Kubina, Czogała, Kordulla i ++ z całego pokrew.
 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Media mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia korzystało z nich nasze młode pokolenie.
  2. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojego zjednoczenia z Bogiem.
  3. Zapraszam więc na Mszę św. szkolną: w Miejscu Odrzańskim w czwartek o godz. 1700, a w Sławikowie w piątek o godz. 1800.
  4. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o godz. 1700 i w piątek o godz. 1600.
  5. Bóg zapłać Róży Różańcowej z Miejsca Odrz. za służbę przy niesieniu figury Matki Bożej podczas Nabożeństwa Fatimskiego, młodzieży za służbę przy sztandarze maryjnym oraz Wam wszystkim za liczny udział.
  6. Słowa podziękowania kieruję także w stronę młodzieży, która w ubiegły piątek przyjęła sakrament bierzmowania. Dziękuję za owocne spotkania katechetyczne, za zaangażowanie w życie parafii oraz za podziękowania, które skierowaliście do mnie po zakończonej Mszy św. Dziękuję za prezent – dar na rzecz naszej parafii – dwie podstawki pod ampułki – jedna do kościoła parafialnego i jedna do filialnego. Liczę na to, że nadal będziecie uczęszczać na Msze św., nabożeństwa i angażować się dobrowolnie w życie naszej wspólnoty.
  7. Już dziś zapraszam młodzież bierzmowaną, ponadpodstawową, studiującą i pracująca na Dekanalny Wieczór Uwielbienia, przygotowany przez młodych z naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 10 października o godz. 18:00 w kościele parafialnym. W Wieczorze Uwielbienia mogą wziąć udział także osoby starsze – do czego gorąco zachęcam.
  8. Nadal zachęcam do wsparcia wprowadzenia do naszej parafii relikwii św. Rity.
  9. Kolekty:

- dziś na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków.

10. Można zamawiać jubileuszowe i rocznicowe intencje Mszy św. na nowy rok 2021 (jubileusze ślubu – złote, srebrne i inne, okrągłe rocznice urodzin, 18 rocznicę urodzin, roczki dzieci, pierwsze rocznice śmierci i inne ważne intencje Mszy św.).

11. Ze względu na moje obowiązki wicedziekana i dekanalnego duszpasterza młodzieży kancelaria w tym tygodniu będzie czynna tylko w piątek od godz. 1830 do godz. 1900.

12. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę o godz. 800 (kościoła filialnego w sobotę o godz. 900). Bóg zapłać parafiankom z Błażejowic za sprzątanie kościoła. Od tego tygodnia zapraszam Panie z Lasak. Plan sprzątanie zamieszczony jest w gazetce parafialnej.