Ogłoszenia

PORZĄDEK MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW

OD 18 DO 25 CZERWCA 2017

 

NIEDZIELA                       18. 06. 2017        XI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za ++ rodziców Antoniego i Aleksję Krettek, + ojca Józefa Żymełka i ++ z rodziny.

900MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Marty Tomiczny z okazji 80 rocznicy urodzin.

1030:  Za + męża Pawła Musioł, rodziców z obu stron, dziadków, Wincentę i Leopolda Wochnik, syna Jana, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.
 

PONIEDZIAŁEK               19. 06. 2017        Oktawa Bożego Ciała

1700MO: Za ++ rodziców Katarzynę i Jana Woźniak, 4 ++ siostry, brata Józefa, ++ bratowe, szwagrów i ++ z całego pokrewieństwa.

1800:  Za + ojca Franciszka Jasny w 9 rocznicę śmierci, jego + żonę Jadwigę, dziadków z obu stron, Marię Pawlik, wszystkich ++ z rodziny Jasny, Wochnik, Pawlik.
 

WTOREK                             20. 06. 2017        Oktawa Bożego Ciała

1800:  Za ++ Józefa i Matyldę Zaremba, ich ++ rodziców, rodzeństwo, + Gintra Schmidt i ++ z pokrewieństwa.

1900MO: Za + męża Helmuta Schneider, rodziców Joannę i Franciszka Dworok, 2 ++ braci Joachima i Jana Dworok, wszystkich ++ z rodzin Dworok i Schneider.
 

ŚRODA                                21. 06. 2017        Oktawa Bożego Ciała

1700MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej z okazji urodzin.

1800:  Za + męża Alfreda Kicka, 2 synów Jana i Huberta, rodziców z obu stron, ++ z rodzin Kicka, Schwan, Maksymiliana Kanzy, Łucję Schwan i dusze opuszczone.
 

CZWARTEK                        22. 06. 2017        Oktawa Bożego Ciała

1700MO: Msza św. na zakończenie roku szkolnego: W intencji wszystkich uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej jako podziękowanie Panu Bogu za wszelkie otrzymane łaski w roku szkolnym z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę na czas wakacji.

1800:  Za ++ Marię i Franciszka Wochnik, Małgorzatę i Pawła Piechaczek, ++ z pokrewieństwa Wochnik, Jasny, Zarembik.

 

PIĄTEK                               23. 06. 2017        Najświętszego Serca Pana Jezusa

1700MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Marka Ceda z okazji 50 rocznicy urodzin.

1800:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej.


SOBOTA                              24. 06. 2017        Narodzenie św. Jana Chrzciciela

1100:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Lidii Kicka z okazji 50 rocznicy urodzin oraz dla Łukasza Kicka z okazji 30 rocznicy urodzin.

1400MO: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Szymona Jakubczyk z okazji 18 rocznicy urodzin.
 

NIEDZIELA                       25. 06. 2017        XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  Za ++ rodziców Zofię i Józefa Tyrański, ++ Jadwigę i Antoniego Kazimierz, ++ dziadków z obu stron, rodzeństwo, Katarzynę Staś, szwagra, ++ kapłanów i dusze opuszczone.

900MO: Za + Engelberta Przybyła, ++ dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Marty Kandziora z okazji 80 rocznicy urodzin.

 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

1. Dziś odpust ku czci św. Antoniego w Roszowickim Lesie, zaś w przyszłą niedzielę odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nieznaszynie i Turzu.

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszam – do czwartku włącznie – na procesje Eucharystyczne wokół kościoła o godz. 1800 (MO - godz. 1700, we wtorek o godz. 1900).

4. Dzieci zapraszam do sypania kwiatków na procesji.

5. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała błogosławieństwo wianków.

6. MO: Kończy się rok szkolny. Zapraszam dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież gimnazjalną oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i starszą na ostatnią w tym roku szkolnym Mszę św. szkolną w czwartek o godz. 1700. Msza św. podczas której będziemy dziękować za miniony rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na czas wakacji. Okazja do spowiedzi św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 1630.

7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a zarazem dzień modlitw o świętość kapłanów. Ta uroczystość znosi post piątkowy.

8. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny Święty, którego ziemskie narodziny czcimy w liturgii. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. „Bóg zapłać” Róży Różańcowej ze Sławikowa za niesienie Figury Matki Bożej podczas Nabożeństwa Fatimskiego, dziewczynom za służbę przy sztandarze, paniom za przystrojenie figury i kościoła oraz wszystkim parafianom za liczny udział.

10. Bóg zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało i za udekorowanie całej trasy procesji.

11. Zapraszam dzieci szkolne do 18 lat do zapisania się na wycieczkę do Krakowa. Wyjazd 19 lipca. Koszt 40 zł. Zapisy w zakrystii. Decyduje kolejność zgłoszeń.

12. Zapowiedzi przedślubne:

- Sebastian Sluga (Miejsce Odrzańskie) i Justyna Stosiek (Racibórz) – zap. III,

- Karina Jarosz (Lasaki) i Artur Krybus (Brzeźnica) – zap. I.

13. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę o godz. 800, kościoła filialnego w sobotę o godz. 900.