Ogłoszenia

PORZĄDEK MSZY ŚW. I NABOŻEŃSTW

OD 15 DO 22 PAŹDZIERNIKA 2017r.

 

NIEDZIELA                       15. 10. 2017         XXVIII  NIEDZIALA  ZWYKŁA

730:  Za + męża i ojca Franciszka Zaremba, ++ rodziców Emmę i Józefa Spleśniały, rodziców Zaremba, + rodzeństwo z obu stron, + z pokrewieństwa i dusze opuszczone.

900MO: Za + Wiktora Sluga, jego 2 ++ żony, rodzeństwo, szwagrów, ++ z rodzin Sluga, Kandziora, Jaskółka i dusze w czyśćcu cierpiące.

1030:  Za + Michała Maintok, ++ Piotra i Ewę Maintok, Paulinę i Jerzego Kubina, Marię i Kornelię Grzywacz i ++ z całego pokrewieństwa.

1400MO: Nabożeństwo różańcowe (Poświęcenie wyremontowanej kapliczki ku czci św. Jana Napomucena na ul. Dąbrowa).
 

PONIEDZIAŁEK               16. 10. 2017         Św. Jadwigi Śląskiej

1800:  Za ++ Józefa i Anielę Grochol, syna Józefa, ++ Piusa i Paulinę Zaremba, + z pokrewieństwa Grochol, Zaremba, + Gintra Schmidt i dusze w czyśćcu cierpiące.

1830:  Modlitwa różańcowa.


WTOREK                             17. 10. 2017         Św. Ignacego Antiocheńskiego

1800:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Fatimskiej w rodzinach Malec, Kałuża i Namysło.

1830:  Modlitwa różańcowa.


ŚRODA                                18. 10. 2017         Św. Łukasza Ewangelisty

700:  Za ++ Annę, Marię i Józefa Bulenda, Julię i Jakuba Maleika, syna Jerzego i wszystkich ++ z pokrewieństwa.


CZWARTEK                        19. 10. 2017         Dzień powszedni

1700MO: Msza św. szkolna: Przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę w rodzinach Depta i Wycisk.

1730:  Modlitwa różańcowa.

1800:  Za + męża Engelberta Blana, rodziców Annę i Wincentego Blana, rodziców Marię i Antoniego Klosek, 2 braci, bratową, Jana Glomb, Annę Klosek i ++ kapłanów.

1830:  Modlitwa różańcowa.
 

PIĄTEK                               20. 10. 2017        Św. Jana Kantego, kapłana

1700MO:Za ++ dziadków Józefa i Stanisławę Dyjak, wnuka Marka, syna Andrzeja, ++ z rodzin Kufel, Pietrzyk, Sowiński, Rusz, + z całego pokrew. i dusze w czyśćcu cierpiące.

1730:  Modlitwa różańcowa.

1800Msza św. szkolna: Za ++ z rodziny Panus, Zaremba, ++ Bertę i Emila Kostka.

1830:  Modlitwa różańcowa.


SOBOTA                              21. 10. 2017         Św. Jakuba Strzemię, biskupa

630:  Modlitwa różańcowa.

700:  Za ++ rodziców Teodora i Hildegardę Wochnik, Ryszarda Sowa, rodziców, szwagra Norberta, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.

1300:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej Fatimskiej w rodzinie Gajdera. Chrzest dziecka: Maximilian Henryk Gajdera
 

NIEDZIELA                       22. 10. 2017        XXIX  NIEDZIALA  ZWYKŁA

730:  Za + Wilibalda Reichel, jego ++ rodziców Marię i Karola Stanienda, ++ Marię i Franciszka Sekuła i dusze opuszczone.

900MO: Za ++ teściów Annę i Sigfrida Obrusnik.

1030:  Za ++ Zofię i Józefa Tyrański, Jadwigę i Antoniego Kazimierz, dziadków z obu stron, rodzeństwo, Katarzynę Staś, szwagra, ++ kapłanów i dusze opuszczone.

1400:  Nabożeństwo różańcowe.

 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

1. Dziś na godz. 1400 zapraszam na nabożeństwo różańcowe do kościoła filialnego w Miejscu Odrzańskim. Po nabożeństwie poświęcenie wyremontowanej kapliczki ku czci św. Jana Nepomucena na ul. Dąbrowa.

2.  Zapraszam do codziennego odmawiania różańca w naszych kościołach i kaplicach wiejskich.

3.  Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Nowego Tysiąclecia wspierającą dzieci i młodzież z rodzin ubogich.

4. Dzisiaj we wszystkich kościołach w Polsce liczenie wiernych.

5. W środę przypada dzień diecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu dla naszego kościoła parafialnego. Zapraszam na adorację od godz. 730:

- o godz.   700 - Msza św. i adoracja wspólna,

- o godz.   800 - adoracja dla parafian ze Sławikowa,

- o godz.   900 - adoracja dla parafian z Błażejowic,

- o godz. 1000 - adoracja dla parafian z Lasak,

- o godz. 1100 - adoracja dla Róż Różańcowych,

- o godz. 1200 - zakończenie adoracji.

6. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny w Kościele. W przyszłą niedzielę kolekta na misje.

7. Składam serdeczne słowa podziękowania w imieniu sióstr ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego Annuntiata z Raciborza tym rodzinom, które złożyły dary na rzecz zakonu oraz stołówki dla bezdomnych prowadzonej przez siostry. PRD dziękuję za zebranie darów oraz dostarczenie ich do klasztoru.

8. Bóg zapłać za Wasz liczny udział w ostatnim w tym roku Nabożeństwie Fatimskim. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej ze Sławikowa za niesienie figury podczas nabożeństwa oraz dziewczynom za służbę przy sztandarze.

9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Robiąc porządki na grobach naszych bliskich, pamiętajmy też o zrobieniu porządku wokół grobu. W sobotę o godz. 900 sprzątanie cmentarza i obejścia kościoła przed Uroczystością Wszystkich Świętych wszystkich parafian ze Sławikowa, Błażejowic i Lasak gr. II i Miejsca Odrzańskiego. Zapraszam również kandydatów do bierzmowania w ramach wolontariatu. Bardzo proszę o przestrzeganie segregacji śmieci na cmentarzu.

10. Można zamawiać intencje Mszy św. na nowy rok 2018. W październiku kancelaria parafialna jest czynna po wieczornych Mszach św., w środę rano po Mszy św. do godz. 900.

11. Wypominki (zalecki) za zmarłych można składać w zakrystii.

12. Sprzątanie kościoła parafialnego w sobotę o godz. 800 (kościoła filialnego w sobotę o godz. 900).