Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 16 grudnia do 23 grudnia 2018 r.

 

NIEDZIELA                  16. 12. 2018             III  NIEDZIALA  ADWENTU

745:  Za + Małgorzatę Kałuża, ++ Annę i Augustyna Kałuża, ++ Agnieszkę i Antoniego Kazimierz, + Ewalda Gottfried i ++ z całego pokrewieństwa.

900:  Za ++ rodziców Adaminę i Gerarda Machnik, + Anzelma Blacha i ++ z rodzin Machnik i Blacha.

1015:  Za ++ rodziców Martę i Franciszka Mydla, ++ dziadków z obu stron, + Pawła Musioł, ++ rodziców, + Ritę Musioł, ++ Leopolda i Wincentę Wochnik, + syna Jana, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

PONIEDZIAŁEK         17. 12. 2018             Dzień powszedni

1800RORATY: Za ++ z rodziny Grochol, Gruner, Leśniok, Kapała i Jasny.

 

WTOREK                       18. 12. 2018             Dzień powszedni

1400:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Gerarda Fitzon z okazji 60 rocznicy urodzin.

1800RORATY: Za + męża Józefa Kordula w 23 rocznicę śmierci, ++ rodziców z obu stron i dusze opuszczone.
 

ŚRODA                           19. 12. 2018             Dzień powszedni

1800RORATY: Za + Elżbietę Bulenda, + brata Wilhelma, ++ rodziców i ++ sąsiadów.
 

CZWARTEK                  20. 12. 2018             Dzień powszedni

1700:  Za ++ rodziców Annę i Leona Krieger, ++ Elżbietę i Franciszka Ozorowski.

1800RORATY: Za + męża Ryszarda Sowa, ++ rodziców, + szwagra Norberta, ++ rodziców Hildegardę i Teodora Wochnik, ++ z rodzin Pieruszka, Wochnik i Sowa.
 

PIĄTEK                          21. 12. 2018             Dzień powszedni

1800RORATY: Za ++ Franciszka i Emilię Bulenda, ++ z rodzin Czogala, Bulenda, Piechota i Kałus.


SOBOTA                        22. 12. 2018             Dzień powszedni

800:  Za ++ Wilhelma, Erykę i Agnieszkę Wochnik, ++ barci i siostry z rodzin Wochnik, Zaremba, Wardenga, + Józefa Ryborz i ++ z pokrewieństwa z wszystkich stron.
 

NIEDZIELA                  23. 12. 2018             IV  NIEDZIALA  ADWENTU

745:  Za ++ rodziców Aleksję i Antoniego Krettek, ++ teściów Annę i Józefa Żymełka i ++ z rodziny.

900:  Za ++ Rozalię i Jana Namysło, + Rudolfa Pajonk, ++ z rodzin Namysło, Mucha, Pajonk i Sladek.

1015:  Za ++ rodziców Makulik, Swolana, ++ dziadków, + brata, 3 ++ szwagrów, 2 ++ szwagierki, + Helenę Makulik, + Jadwigę Pietruszka, ++ z całego pokrewieństwa, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

 1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan. W ostatnim tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin - do udziału w roratach oraz rodzinnej modlitwy w domach.
 2. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne.
 3. To już ostatni tydzień adwentu - zapraszam na roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800 (w sobotę rorat nie będzie).
 4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Okazja do spowiedzi św. przed Świętami:

- od poniedziałku do czwartku od godz. 1730 do 1800,

- w piątek od godz. 1700 do 1800,

- w sobotę od godz. 730 do 800

- w przyszłą niedzielę od godz. 700.

 1. „Betlejemskie Światło Pokoju” będzie można zabrać do swoich domów w przyszłą niedzielę. To ogień, który został zapalony w Grocie Narodzenia Pana Jezusa w Betlejem i rozniesiony na całą Europę.
 2. Świąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę od godz. 900. Wszystkich chorych, którzy pragną pojednać się z Bogiem z sakramencie pokuty i przyjąć świąteczną Komunię Świętą proszę zgłosić do środy. Tak jak w minionych latach razem ze mną do chorych pojadą przedstawiciele młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania, aby chorym złożyć w imieniu całej parafii życzenia świąteczne i przekazać świąteczny upominek.
 3. Kandydatów do bierzmowania proszę o przynoszenie wypieków świątecznych do zakrystii do czwartku włącznie.
 4. W minioną niedzielę, 9 grudnia, o godz. 1400 w katedrze w Opolu jeden z naszych parafian otrzymał upoważnienie ks. Biskupa do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Nowym szafarzem został Pan Mateusz Ploch z Lasak. Razem z nim funkcję szafarza w naszej parafii pełnią także Pan Damian Kałuża z Lasak oraz Pan Walter Maleika ze Sławikowa.Cieszę się, że po długich poszukiwaniach także i w naszej parafii są szafarze. Proszę was o życzliwe i ciepłe przyjęcie ich zadań wynikających z posługi jaką zgodzili się na siebie przyjąć. W tym roku nasza diecezja wzbogaciła się o kolejnych 58 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.
 5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna bezpośrednio po wieczornych Mszach św. - można zamawiać intencje Mszy św. na nowy rok 2019.
 6. Sprzątanie kościoła filialnego w sobotę po roratach.
 7. Jesienią tego roku został wymieniony na plebanii piec CO na nowy. W ostatnich dniach dał się poczuć na piętrze budynku zapach dymu - czadu. Okazało się, że komin jest bardzo mocno popękany i podziurawiony - nieszczelny. Bóg zapłać firmie pana Fitzon za wstępną pomoc w uszczelnieniu komina.
 8. Wczoraj odbyło się spotkanie PRD - najpierw w kościele parafialnym a później na plebanii. Zachęcam ponownie do rozmów z członkami PRD na temat postępów prac. Obecnie trwa remont prezbiterium, zakrystii i przedsionków. Sufit i część ścian w nawie głównej są już w części pomalowane.
 9. W związku z remontem w kościele parafialnym wspólnie z PRD ustaliliśmy, że w tym roku wyjątkowo zostaną zmienione godziny Mszy św. Pasterek. Jedna Pasterka nie wchodzi w grę, ponieważ nie zmieścimy się wszyscy w kościele filialnym, zwłaszcza, że na Święta licznie przyjeżdżają także rodziny parafian zza granicy. Ustaliliśmy zatem, że będą dwie pasterki – jedna o godz. 21:00, a druga o 22:30. Już dziś was serdecznie na nie zapraszam.
 10. DFK Sławików-Lasaki już dziś pragnie serdecznie zaprosić wszystkich parafian i gości na Bożonarodzeniowy Koncert Kolęd, który odbędzie się w pierwszy dzień świąt – 25 grudnia – o godz. 15:00 w kościele filialnym w Miejscu Odrz. Podczas koncertu wystąpi Marc Bianco z Niemiec. Koncert zostanie w całości sfinansowany ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu. PRD zaproponowała, żeby po koncercie odbyła się dobrowolna kwesta, zaś cały jej dochód zostanie przeznaczony na pomoc w spłaceniu ołtarza głównego w MO.