Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 26 stycznia do 2 lutego 2020 r.

 

NIEDZIELA                     26. 01. 2020       III  NIEDZIELA  ZWYKŁA

730:  W intencji żyjących i zmarłych Parafian.

900MO: Za + matkę Martę Bąbała, + brata Henryka i + Józefa Bąbała.

1030:  Za ++ rodziców Tyrański, Kadzimierz, rodzeństwo, dziadków z obu stron, Katarzynę Staś, 2 ++ szwagrów, rodzeństwo Zaremba, ++ kapłanów i dusze opuszczone.
 

PONIEDZIAŁEK             27. 01. 2020       Dzień powszedni

700MO: Za ++ rodziców Alojzego i Juliannę Piechulla, Karola i Marię Szczombrowski, ++ dziadków z obu stron, rodzeństwo, szwagrów ++ z rodziny i pokrewieństwa, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.


WTOREK                           28. 01. 2020       Św. Tomasza z Akwinu, kapłana

700:  W intencji zmarłych Parafian ze Sławikowa – ze skarbonki.


ŚRODA                               29. 01. 2020       Dzień powszedni

700:  W intencji zmarłych Parafian z Błażejowic – ze skarbonki.


CZWARTEK                      30. 01. 2020       Dzień powszedni

1700MO: Msza św. szkolna: Za + Zenona Dyjak – od rodziny Kuflów i Migoniów z Sichowa.
 

PIĄTEK                              31. 01. 2020       Św. Jana Bosko, kapłana

1800Msza św. szkolna: Za ++ rodziców Aleksję i Antoniego Krettek, ++ Magdalenę i Władysława Wojtoszek, ++ z rodzin Krettek, Piechulla, Wojtoszek, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.
 

SOBOTA                            01. 02. 2020       Pierwsza sobota miesiąca

1600:  Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Najświętszej dla Romualda Jarosz z okazji 60 rocznicy urodzin.
 

NIEDZIELA                     02. 02. 2020      OFIAROWANIE  PAŃSKIE

730:  Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Gromnicznej w intencji członków Róż Różańcowych i ich rodzin.

900MO: Przez wstawiennictwo Matki Boskiej Gromnicznej w intencji członków Róży Różańcowej i ich rodzin.

1030:  W intencji Parafian i ofiarodawców.


O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Dziś, w ramach obchodzonego Tygodnia Modlitw o jedność chrześcijan - przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  2. Dzieci i młodzież szkolną zapraszam na Msze św. szkolne: w czwartek o 1700 w Miejscu Odrzańskim, w piątek o 1800 w Sławikowie.
  3. W piątek o godz. 18700 w salce na plebanii spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Dzieci otrzymają świece w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji ludowej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na Mszę św. przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione (na każdej Mszy św.), aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  6. Z inicjatywy Św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
  7. Bóg zapłać firmie p. Gerarda Fitzon za odświeżenie pomieszczeń na parterze plebanii. Został pomalowane korytarze, sień, przedsionek, jadalnia i odświeżone pomieszczenie służące jako pralnia-suszarnia. Parafia nie poniosła w związku tym żadnych kosztów.
  8. Bóg zapłać Pani Sołtys ze Sławikowa za udostępnienie Domu Kultury na spotkanie dla ministrantów z okazji odwiedzin duszpasterskich.
  9. W czwartek po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 1740) zapraszam na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, które odbędzie się na plebanii.
  10. Kolekty:

- w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne i instytucje diecezjalne (2/17).

- w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe.

11. Sprzątanie kościoła w sobotę o godz. 8:00 (MO – godz. 9:00). Jeśli komuś nie pasuje wyznaczony termin sprzątania proszę się zamienić lub znaleźć zastępstwo.

12. Kancelaria parafialna czynna:

- w środę: od godz. 730 do 900,

- w piątek: bezpośrednio po wieczornych Mszach św.

 

 

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pw. św. Jerzego w Sławikowie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.