Ogłoszenia

P o r z ą d e k  M s z y  Ś w.  i  n a b o ż e ń s t w

od 19 maja do 26 maja 2024 r.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Jerzego w Sławikowie, ul. Parkowa 19 a

tel. 32 410 67 78;  www.slawikow.pl;  e-mail: slawikow.parafia@gmail.com

 

NIEDZIELA                       19. 05. 2024        ZESŁANIE  DUCHA  ŚWIĘTEGO

730:  SŁ: Za + męża i ojca Jana Kadzimierz, ++ rodziców Luizę i Alojzego Kadzimierz, + ojca Wilhelma Kocur, + szwagierkę Marię i ++ z pokrew.

900:  MO: Za ++ braci Ryszarda i Henryka Bąbała, + siostrę Helenę Bulenda i + Józefa Bąbała.

1030:  SŁ: Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Nabożeństwo majowe.
 

PONIEDZIAŁEK               20. 05. 2024       Najśw. Maryi Panny,  MATKI  KOŚCIOŁA

1700:  MO: Do Bożej Opatrzności i Matki Boskiej Fatimskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie oraz opiekę Matki Najświętszej i św. Rity w rodzinach. Nabożeństwo majowe.

1800:  SŁ: Za + męża Engelberta Blana, rodziców Marię i Antoniego Klosek, 2 braci, bratowe, teściów Annę i Wincentego Blana, ich syna Herberta, Jana Glomb, Annę Klosek, z rodzin Klosek, Blana, Kroker i + kapłanów. Nabożeństwo majowe.
 

WTOREK                             21. 05. 2024        Św. Jana Nepomucena, kapłana i męczen.

700:  SŁ: Za + Jerzego Zaremba – od szwagierki Elżbiety z rodziną. Nabożeństwo majowe.
 

ŚRODA                                 22. 05. 2024       Dzień powszedni

1800:  SŁ: Za + Ryszarda Krybus w 30 dzień po śmierci. Nabożeństwo majowe.
 

CZWARTEK                        23. 05. 2024         Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

1700:  MO: Za + Józefa Kubas, ++ synów Janusza i Mirosława, + brata Stanisława, ++ z całego pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące. Nabożeństwo majowe.

1800:  SŁ: Za + Stanisława Janeta, jego ++ rodziców, ++ Ludwika, Franciszkę, Marię i Annę Myśliwiec i ++ z pokrewieństwa. Nabożeństwo majowe.
 

PIĄTEK                                24. 05. 2024       Najśw. Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych

1800:  SŁ: Za + Arnolda Waskin, + Waldemara Waskin, ++ Irmgardę i Roberta Rzodeczko, ++ z rodzin Rzodeczko i Wardenga. Nabożeństwo majowe.
 

SOBOTA                              25. 05. 2024       Św. Urbana, papieża

1800:  SŁ: Przez wstawiennictwo św. Urbana w intencji wszystkich Parafian z prośbą o dobre urodzaje, błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i zachowanie nas wszystkich od nieszczęść, kataklizmów i powodzi. Nabożeństwo majowe. Po Mszy św. poświęcenie nowej figury św. Urbana w kaplicy polnej w Lasakach.
 

NIEDZIELA                       26. 05. 2024       UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

730:  SŁ: Za + ojca Emanuela Reisky, ++ dziadków Alojzego i Różę Nowak, ++ Matyldę i Józefa Zaremba, ++ Eryka Reisky i dusze w czyśćcu cierpiące.

900:  MO: ODPUST KU CZCI TRÓJCY ŚWIĘTEJ: W intencji żyjących i zmarłych Parafian, Dobrodziejów, Ofiarodawców i Budowniczych kościoła filialnego.

1030:  SŁ: ODPUST KU CZCI ŚW. RITY: Przez wstawiennictwo św. Rity w intencji wszystkich czcicieli z prośbą o łaskę zdrowia, wierności i pokoju w rodzinach, rodzicielstwa, w intencji osób dźwigających krzyż starości, cierpienia, osamotnienia, bezrobotnych, obawiających się utraty pracy, borykającymi się z problemami i codziennymi trudnościami z prośbą o wysłuchanie modlitw i próśb. Nabożeństwo majowe.
 

O G Ł O S Z E N I A     P A R A F I A L N E

  1. Dzieci pierwszokomunijne przeżywają w tym tygodniu swój Biały Tydzień. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa także rodziców. W poniedziałek podczas Mszy św. dzieci otrzymają obrazek pierwszokomunijny dzieci złożą ofiarę na dzieci na misjach, w środę po Mszy podejdziemy pod pomnik potopionych dzieci  oraz na grób Magdy i Szymona (proszę, aby dzieci przyniosły ze sobą znicze), w czwartek pomodlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz oddamy cześć relikwiom Dzieci Fatimskich.
  2. W sobotę przypada wspomnienie św. Urbana I, papieża i męczennika, dlatego zapraszam wszystkich parafian oraz pielgrzymów na Mszę św. o godz. 1800 w kościele parafialnym. Proszę, aby w drodze do kościoła lub w drodze powrotnej odprawić nabożeństwo majowe.
  3. Po uroczystościach z okazji wspomnienia św. Urbana proszę, aby parafianie z Lasak lub też inni chętni pozostali w kościele. Udamy się razem do kaplicy w polu, gdzie zostanie poświęcona nowa figura św. Urbana.
  4. W najbliższą niedzielę, 26 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust w naszym kościele filialnym ku czci Trójcy Świętej. Mieszkańców Miejsca Odrzańskiego proszę o przygotowanie kościoła i obejścia. Proszę młodzież o niesienie chorągwi i sztandarów podczas procesji oraz mężczyzn do niesienia baldachimu. Serdecznie wszystkich zapraszam. Msza św. odpustowa o godz. 900. Proszę o udział sztandarów podczas Mszy św. Do sztandaru maryjnego proszę: Sandra Kirchiawy, Malwina Kicler oraz Julia Golasz, do sztandaru męskiego proszę: Adam Świentek, Patryk Depta i Andreas Żydziak. A wszystkich ministrantów o służbę przy ołtarzu.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszam serdecznie na Odpust ku czci św. Rity. Zabierzmy ze sobą na Mszę św. 2 róże – jedną jako podziękowanie dla św. Rity za otrzymane łaski, którą zostawimy przy ołtarzu św. Rity oraz drugą, którą zabierzemy ze sobą do domu lub którą podarujemy osobie, która tego potrzebuje. Zapraszam do sztandaru maryjnego: Selina Bursy, Julia Ceda, Martyna Sługa.
  7. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe, które odprawiane się w kościele parafialnym, filialnym oraz wiejskich kaplicach.
  8. Kancelaria parafialna czynna w środę rano do godz. 900 oraz w czwartek i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać:

- Rodzicom komunijnym za dar ołtarza dla parafii w postaci pojemnik na wodę święconą, który zostanie ustawiony w przedsionku kościoła i będzie można z niego w każdym momencie zabrać do domu wodę święconą, dziękuję za przygotowanie kościoła do uroczystości – za jego posprzątanie, udekorowanie kwiatami i symbolami komunijnymi.

- Parafianom za skoszenie cmentarza przed uroczystością I Komunii św.,

- Panu Filipczykowi – za pielęgnację drzewek na cmentarzu,

- Panu Łukaszowi i Rudolfowi Blana, Waltrowi Sekuła – za zdjęcie dekoracji 800-lecia.

 

Na prośbę Przychodni Weterynaryjnej w Raciborzu przekazuję informację,

że w piątek, 24. maja, przeprowadzone zostanie szczepienie psów przeciwko wściekliźnie

od godziny 16.15 w Sławikowie oraz od godz. 18.00 w Lasakach.