Parafialna pielgrzymka na Bawarię

Autor: admin2 - 2023-01-28 17:46:20
Bawaria z terminem-1.jpg Zapisz się i pojedź z parafią Sławików w dniach 29.07.-01.08.2023 r. na Parafialną Pielgrzymkę na Bawarię. W programie: Salzburg, Altőtting, Zamki Bawarskie, Ettal, Garmisch-Partenkirchen i Monachium. Szczegóły w aktualności

 

Salzburg – Altőtting – Zamki Bawarskie –

Ettal – Garmisch-Partenkirchen – Monachium

 

1 dzień (29.07.2023 sobota):

Zbiórka w Sławikowie o godz. 3:00, pakowanie i wyjazd. Przejazd przez Czechy do Austrii.
Przejazd widokową drogą wzdłuż Dunaju – Doliną Wachau (region wpisany na Listę UNESCO, słynący z upraw winorośli). Po południu przyjazd do Salzburga zwanego Alpejskim Rzymem (miejsce urodzenia W.A. Mozarta) i spacer po Starym Mieście (wpisane na listę UNESCO): Katedra, Kościół Franciszkański (Msza Św.), Kościół św. Piotra. Wieczorem przyjazd do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

 

2 dzień (30.07.2023 niedziela):

Po śniadaniu przejazd do Marktl am Inn, gdzie w Wielką Sobotę 16.04.1927 roku urodził się Papież Benedykt XVI i został ochrzczony w kościele parafialnym św. Oswalda. Przejazd i zwiedzanie Altőtting – miasteczka nazywanego sercem Bawarii: Sanktuarium Czarnej Madonny – Gnadenkapelle (Msza Św.) i miejsc związanych z życiem i śmiercią Św. Konrada. Po południu przejazd do Klasztoru Benedyktyńskiego w Andechs (miejsce urodzin św. Jadwigi). Wieczorem przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w okolicach Garmisch-Partenkirchen.

 

3 dzień (31.07.2023 poniedziałek):

Po śniadaniu przejazd w okolice Füssen w Alpach Bawarskich, zwiedzanie zamków Hochenschwangau (z zewnątrz) i Neuschwanstein (ostatnia rezydencja legendarnego króla Ludwika Bawarskiego), spacer na Marienbrücke (Most Marii), położony dokładnie naprzeciw zamku nad prawie stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie. Przejazd malowniczymi trasami widokowymi wśród błękitnych jezior austriackiego Tyrolu. Wizyta w klasztorze i bazylice pielgrzymkowej w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech (Msza Św.). Na miejscu możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów. Na koniec przejazd do pobliskiego Garmisch-Partenkirchen, krótki spacer po zimowej stolicy Niemiec (najbardziej znanej miejscowości wypoczynkowej w niemieckich Alpach, położonej u stóp najwyższej góry – Zugspitze). Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

4 dzień (1.08.2023 wtorek):

Po śniadaniu przejazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium. Spacer po starówce od Karlsplatz przez katedrę (Frauenkirche), Marienplatz, ratusz i rezydencję miejską królewskiego rodu Wittelsbachów, poprzez urocze zakamarki pełne starodawnych piwiarni i sklepików z antykami. Msza Św. W godzinach popołudniowych wyjazd do kraju. Przyjazd na miejsce i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

 

CENA:  1870zł /os.

 

 • Zaliczka przy zapisie w Kancelarii Parafialnej: 400zł/os.
 • Druga rata płatna na spotkaniu przedpielgrzymkowym na ok. miesiąc przed wyjazdem

 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd podczas realizacji pielgrzymki autokarem turystycznym
 • 3 noclegi w hotelach*** (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
 • 3 śniadania w formie bufetu i 3 obiadokolacje
 • Opieka pilota wycieczek zagranicznych
 • Rezerwacje Mszy Św.
 • Ubezpieczenie NNW i KL
 • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

CENA NIE ZAWERA:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty za przewodników miejscowych,
  słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu – ok. 60 EUR/os. (zbierane w autokarze )
 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, napojów do obiadokolacji
 • Dodatkowych ubezpieczeń (kosztów leczenia chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji z pielgrzymki)

 

UWAGI:

 1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 2. Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport

 

Pielgrzymka jest organizowana przez Biuro Podróży TEMPO z Olesna.

 

ZAPISY:

- bezpośrednio u księdza Proboszcza

- telefonicznie pod numerem tel. 32 410 67 78 lub 607 117 705