Synodalnie z Księdzem Biskupem Andrzejem Czają kroczyliśmy Szlakiem Jakubowym

Autor: admin2 - 2024-06-22 22:07:06
IMG-20240622-WA0029.jpg W sobotę, 22 czerwca, ks. Biskup Andrzej Czaja przechodził przez naszą parafię w ramach odbywającego się Camino.

 

W sobotę, 22 czerwca, ks. Biskup Andrzej Czaja przechodził przez naszą parafię w ramach odbywającego się Camino. Delegacja Parafialnej Rady Duszpasterskiej przywitała ks. Biskupa na granicy naszej parafii w Lasakach tradycyjnie chlebem i solą, który później został rozkrojony i podzielony wśród wszystkich pielgrzymów. Przy świetlicy w Lasakach zaplanowany został postój. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas przygotowały dla zmęczonych pielgrzymów wodę mineralną, batony energetyczne i banany. Po krótkiej przerwie wraz z ks. Biskupem zatrzymaliśmy się koło lasackiej kaplicy gdzie ks. Proboszcz przybliżył wszystkim pątnikom krótką historię kaplicy jak również ogólny zarys naszej parafii. Ks. Biskup odmówił modlitwy i ruszyliśmy dalej.
Dalsza trasa prowadziła wałami Miejsca Odrzańskiego do wsi Podlesie. Następnie przez Przewóz, Roszowicki Las dotarliśmy do celu dzisiejszego odcinaka Camino czyli Bierawy. Tam o godz. 18.00 została odprawiona Msza św.
 
Z naszej parafii pielgrzymowało 9 osób z Lasak, 6 osób z Miejsca Odrzańskiego i 5 osób ze Sławikowa.
 
Ks. Biskup dziękuje za zaangażowanie, udział w pielgrzymce i wszystkich Parafian pozdrawia przesyłając swoje błogosławieństwo.