Święty Krzysztofie - patronie zmotoryzowanych

Autor: admin2 - 2011-07-24 17:07:27
24 lipca uczciliśmy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Po Mszy św. o godz. 9:00 (Miejsce Odrzańskie) i o godz. 10:30 (Sławików) poświęcone zostały pojazdy mechaniczne. Zobacz zdjęcia!

Tradycją w naszej parafii jest coroczne poświęcanie samochodów i innych pojazdów mechanicznych w dniu wspomnienia św. Krzysztofa. W tym roku poświęconych zostało 152 samochody (55 w Miejscu Odrz. i 97 w Sławikowie)! Na samochody spadł niepełny litr wody święconej!

Dzięki Waszej ofiarności wesprzemy misjonarzy. Serdeczne Bóg zapłać Wam, kierowcom i podróżującym, za 1 grosz za 1 km bezwypadkowej jazdy, który pomoże zakupić dla misjonarzy potrzebne im środki transportu (począwszy od roweru a skończywszy na samochodach). MIVA Polska w 2010 zakupiła 35 samochodów, 2 ambulanse, 8 motocykli, 24 rowery a nawet łód. Z pomocy skorzystał także ks. Robert Dura - misjonarz pracujący w Togo, który otrzymał samochód do pracy misyjnej. Na misjach pracuje ponad 2100 polskich misjonarzy i misjonarek w 94 krajach świata. W swojej pracy potrzebują bardzo ważnego narzędzia jakim jest środek transportu: samochód, motocykl, łódź, rower a nawet zwierzę pociągowe, dzięki którym mogą docierać do ludzi i pomagać im. Większość misjonarzy pracuje w krajach misyjnych należących do tzw. Trzeciego Świata. Dlatego tak bardzo potrzebna jest pomoc. także takze 

 

Zdjęcia wykonali: Piotr Niestrój (Miejsce Odrzańskie) oraz Walter Maleika (Sławików)