Wycieczka do Dream-Parku

Autor: admin2 - 2011-08-31 21:45:34
IMG_0476.JPG Dzień pełen wrażeń! Prehistoryczne stwory, zabytki z całego świata, dinozaury oraz inne atrakcje spotkały nas w Dream-Parku w Ochabach! Zobacz zdjęcia!

Godzina 8:45 zbiórka przed kościołem! Wszyscy stawili się punktualnie w bojowych nastrojach!  Wpakowaliśmy się do autobusu i wyruszyliśmy w stronę Ochab.

Na miejscu przywitali nas bardzo serdecznie, obsługa Parku była bardzo miła. Po zakupie biletów wstępów ruszyliśmy w kierunku Prehistorycznego Oceanarium. Każdy z nas otrzymał trójwymiarowe okulary i mógł zobaczyć ryby żyjące miliony lat temu. Największą atrakcją okazała się być strefa „zero” – dla takich jak my – odważnych śmiałków! Mrożąca krew w żyłach scena była słyszalna na zewnątrz obiektu! Oczywiście poprzez okrzyki zgrozy!

Następnym punktem naszej wycieczki były miniatury! Zostaliśmy podzieleni na dwie mniejsze grupki i oprowadzeni zostaliśmy po wszystkich kontynentach świata zwiedzając ich zabytki, takie jak: katedrę w Kolonii, piramidy w Egipcie, katedrę Notre Dame we Francji oraz wiele, wiele innych. Panie przewodniczki opowiedziały nam wiele ciekawych historii o tychże właśnie zabytkach. Następnie usłyszeliśmy ciekawostki na temat dinozaurów. Mogliśmy także zobaczyć ich ruchy oraz usłyszeć ich dźwięki! Wiele trudności sprawiało niektórym odczytanie nazw niektórych ras dinozaurów. Mieliśmy okazję wysłuchać lekcji tematycznej na temat zabytków, zaś nasz kolega Adrian wygrał puzzle!

Zjedliśmy obiad, a następnie zaproszono nas do wspólnej zabawy z dinozaurem! Dzieci miały czas wolny, który wykorzystali na zakupy oraz inne atrakcje, m.in. na zjeżdżalnię!

Ksiądz Proboszcz wycieczkę relacjonuje tak:      

„Od dawna cieszyłem się na ten wspólny wyjazd z ministrantami i dziećmi mojej parafii. Atmosfera od samego początku była fajna. Kiedy dojechaliśmy do Ochab i weszliśmy do Dream-Parku buzie wszystkich uczestników były rozpromienione jak słoneczko, które tego dnia tak pięknie nam towarzyszyło. Był to dzień, w którym także i ja odpocząłem. Cieszyłem się razem z dziećmi oglądając owe prehistoryczne stworzenia - najpierw w oceanarium, potem dinozaury na zewnątrz w parku i przepiękny park miniatur. Dzieci maksymalnie wykorzystały ten czas. Nie tylko świetnie się bawiły, ale również poznawały tajniki prehistorii. W taki to sposób - pełni radości i uśmiechu na twarzy - zakończyliśmy tegoroczne wakacje”