Afryka oczami dziecka

Autor: admin2 - 2012-06-10 17:02:47
DSC06106.JPG Nasza parafia zorganizowała konkurs plastyczny pt. "Afryka oczami dziecka" skierowany do dzieci z naszej parafii. 10. czerwca, po Nabożeństwie Eucharystycznym, ogłoszone zostały wyniki konkursu. Zobacz zdjęcia!

 

 

Konkurs plastyczny pt. "Afryka oczami dziecka" przeznaczony był dla wszystkich dzieci z naszej parafii. Zadanie było proste. Należało na kartce papieru o formacie A4 lub A3 namalować swoje wyobrażenie Afryki, w której pracują polscy misjonarze. Technika prac była dowolna.

 

10. czerwca, po Nabożeństwie Eucharystycznym, nastąpiło spotkanie z księdzem Robertem Durą, opolskim misjonarzem, który już ponad 15 lat pracuje w Togo w Afryce. Misjonarz przybliżył dzieciom oraz dorosłym misyjne życie na Czarnym Lądzie. Dzieci mogły z bliska zobaczyć, a nawet dotknąć przedmiotów, takich jak owocu baobabu czy kakao, afrykańskiej miotły czy kolców jeżozwierza. Ks. Robert chętnie odpowiadał na pytania dzieci, zaciekawionych życiem misjonarza i ludzi w gorącej Afryce.

 

Po spotkaniu z misjonarzem roztrzygnięty został konkurs plastyczny. 22 prace zostały podzielone na dwie kategorie: Przedszkole i Szkoła Podstwowa, z każdej zaś kategorii wyłoniona została zwycięska "trójka". Wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym, zostały obdarowane dyplomem, kolorowanką o tematyce afrykańskiej, breloczkiem rodem z Afryki oraz czekoladą. Zwycięzcy otrzymali dodatkowo puzzle o tematyce afrykańskiej.

 

Zwycięzcy w kategorii Przedszkole:

 

I MIESJCE - Natalia Ignacy

II MIEJSCE - Dominik Kirchniawy

IIII MIEJSCE - Adam Ceda

 

 

W kategorii Przedszkole udział wzięli także: Agata Kostka, Julia Depta, Maciej Obrusnik, Marcel Depta, Weronika Wąsik.

 

Zwycięzcy w kategorii Szkoła Podstawowa:

I MIEJSCE - Patrycja Ceda

II MIEJSCE - Łukasz Ciućka

III MIEJSCE - Ksawery Pilich

 

W kategorii Szkoła Podstawowa udział wzięli także: Anna Obrusnik, Dawid Morawin, Judyta Depta, Kamila Piwek, Katarzyna Jasny, Oliwia Filipczyk, Sandra Kirchniawy, Sylwia Grabowska, Szymon Szomburg, Tobias Wąsik, Viktoria Krettek.

 

O naszym konkursie także na stronie:

http://misjonarze.opole.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=213:afryka-widziana-oczami-dziecka&catid=49:aktualnoci

oraz na stronie:

http://misja-togo.com/

 

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik