Pielgrzymka na Górę św. Anny

Autor: admin2 - 2012-05-03 08:04:19
Gosc Niedzielny - 1.jpg W piękny i słoneczny środowy poranek, 2. maja, wyruszyliśmy z grupą gimnazjalistów na autokarową pielgrzymkę na Górę św. Anny. Zobacz zdjęcia

W piękny i słoneczny środowy poranek, 2. maja o godz. 9:00 wyruszyliśmy z grupą gimnazjalistów na autokarową pielgrzymkę na Górę św. Anny. Ks. Proboszcz przywitał wszystkich bardzo serdecznie oraz wyjaśnił młodym pielgrzymom cel ich podróży. Najstarsza klasa gimnazjalna, która w niedzielę 29. kwietnia przyjęła z rąk Biskupa Ordynariusza Andrzeja Czai sakrament bierzmowania, dziękowała Bogu za otrzymane w tymże sakramencie dary Ducha Świętego. Dla młodszych kolegów i koleżanek z klasy I i II gimnazjum pielgrzymka była kolejnym etapem 3-letniego przygotowania się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Ks. Joachim podziękował tegorocznym „bierzmowańcom” za wspaniałą współpracę w ciągu całego roku przygotowań.

            Mszę św. o godz. 11:00 w naszej intencji odprawił o. Konrad oraz ks. Joachim. Ponadto o. Konrad wygłosił dla „bierzmowańców” specjalne Słowo Boże, w którym podkreślił, jak ważna w życiu każdego chrześcijanina jest modlitwa. Na zakończenie Mszy św., po przyjęciu sakramentu Eucharystii, każdy mógł ucałować relikwie św. Anny – babci Pana Jezusa i matki Najśw. Maryi Panny.

            Po wysłuchaniu historii Góry św. Anny, którą nam przybliżył o. Konrad po odprawionej Mszy św., przeszliśmy wszyscy na obiad do Domu Pielgrzyma. Z zregenerowanymi siłami udaliśmy się na Ołtarz Papieski, z którego podziwialiśmy przepiękną panoramę okolicy. W tym miejscu odśpiewaliśmy ponadto „papieską” pieśń „Barka”. Następnie nasze kroki skierowaliśmy w kierunku Groty Lourdzkiej, w której odprawiliśmy Nabożeństwo Majowe. Kolejnym punktem naszej pielgrzymki był pomnik papieski, a następnie amfiteatr. Był także czas wolny, przeznaczony na zakup pamiątek.

            Do naszych domów wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i ubogaceni duchowo.  

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik

Pielgrzymka na Górę św. Anny 2012r.