Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich

Autor: admin2 - 2012-07-25 12:39:30
DSC07876.JPG W niedzielę, 22. lipca, cała nasza wspólnota parafialna świętowała Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich naszego parafianina, o. Józefa Krettka, misjonarza w Papui Nowej Gwinei. Zobacz zdjęcia z Uroczystości!

Jubileuszowa Msza św. to wielka modlitwa dziękczynna całego Kościoła wznoszona do Boga z podziękowaniem za dar kapłaństwa i powołania do służby Bogu i drugiemu człowiekowi. W przygotowanie tej ważnej, dla życia Kościoła lokalnego i powszechnego, Uroczystości zaangażowała się cała nasza parafia. Wszyscy żyliśmy tym wydarzeniem, czego dowodem były pięknie ustrojone domy i ulice naszych wiosek. Z jakże wielką radością cała sławikowska wspólnota parafialna tłumnie zgromadziła się na niedzielnej Sumie, aby wspólnie przy ołtarzu Pańskim wziąć udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej w 50. rocznicę święceń kapłańskich o. Józefa.

Najświętsza Eucharystia rozpoczęła się procesją do wnętrza naszej zabytkowej świątyni. Mszę św. sprawowali, na czele z ojcem Jubilatem, zaproszeni kapłani: arcybiskup Wilhelm Kurtz SVD, o. Hubert Lupa SVD, kaznodzieja ks. Reinhold Buczek, ks. Proboszcz Joachim Augustyniok, o. Mikołaj Wallach, ks. Norbert Dragon oraz ks. Tomasz Maintok. Jubileuszowej Mszy św. sprzyjała doniosła i przepełniona modlitwą atmosfera, zaś trafnie dobrane utwory i pieśni jeszcze bardziej podniosły rangę Uroczystości. Na zakończenie tejże pięknej Uroczystości przedstawiciele każdej z wiosek złożyli, w imieniu całej społeczności parafialnej, na ręce ojca Józefa płynące z serca życzenia i gratulacje, a także wręczyli ojcu Józefowi prezent, który wesprze misyjną działalność ojca Jubilata w dalekiej Papui Nowej Gwinei.

 

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik

 

 

 

 

  ZdZd

Złoty Jubileusz Święceń Kapłańskich o. Józefa