Remont wnętrza kościoła filialnego - zdjęcia PRZED i PO

Autor: admin2 - 2013-09-02 17:57:43
1c.JPG 1 września odprawiona została pierwsza Msza św. po remoncie wnętrza świątyni w naszym kościele filialnym w Miejscu Odrzańskim. Zobacz zdjęcia PRZED i PO remoncie!

 

Przez ponad 2,5 miesiąca trwał remont wnętrza w kościele filialnym w Miejscu Odrz. Firma przeprowadzająca remont wykonała renowację ścian i stropu. Odpadający tynk ze ścian został skuty, z całej powierzchni ścian została zdrapana stara farba, na wszystkie ściany nałożono siatkę budowlaną z klejem i nałożono nowy tynk. Został wykonany również nowy sufit. Całe wnętrze kościoła pomalowano. Zostały również odnowione ławki i podesty pod ławkami, a wszystkie zbutwiałe części drewniane zostały wymienione i uzupełnione. Na całej powierzchni kościoła zostały założone listwy przypodłogowe. Na odnowionych ścianach zawisły nowe rzeźbione w drewnie stacje Drogi Krzyżowej. Zostały również wyczyszczone żyrandole, Tabernakulum i dzwonek przy drzwiach zakrystii. Zakupiono w sumie 5 nowych lamp pod chór i na chór oraz założono żarówki energooszczędne w dwóch ostatnich żyrandolach. Na nowo zakonserwowano drzwi wejściowe do kościoła, pomalowano drzwi boczne i drzwi do zakrystii, a także filary pod chórem, schody na chór oraz podłogę na chórze. Również instalacja elektryczna została w części zmodernizowana.

Wszystkim składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie prace wykonane przy naszym kościele. Mężczyznom za prace fizyczne: czyszczenie i malowanie ławek i podestu pod ławkami, przewiezienie i zamontowanie ławek w kościele, za prace związane z instalacją elektryczną, za czyszczenie żyrandoli, tabernakulum i innych części metalowych oraz za wszelkie inne prace w ramach trwającego remontu.

Kobietom „Bóg zapłać” za trud sprzątania, czyszczenia i mycia naszego kościółka po remoncie, za wszystkie prace związane z przywróceniem tej świątyni do jej godnego stanu – prace związane z obrusami, świecami, przystrojeniem kościoła.

Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, które składacie na remont. To dzięki Waszym ofiarom ta świątynia pięknieje z roku na rok. Bez Was ten remont  byłby niemożliwy.

 

                                                                                    Wasz Proboszcz ks. Joachim Augustyniok               

 

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok