Weź udział w parafialnych pielgrzymkach!

Autor: admin2 - 2013-07-05 18:05:45
zaimki.jpg Wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku, ale również jest to czas szczególnej mobilizacji duchowej. Dlatego zachęcam Was, Drodzy Parafianie, do podjęcia trudu pielgrzymowania.

 

Wakacje to przede wszystkim czas wypoczynku, ale również jest to czas szczególnej mobilizacji duchowej. Dlatego zachęcam Was, Drodzy Parafianie, do podjęcia  trudu pielgrzymowania. Dla chrześcijanina pielgrzymowanie jest okazją do uświadomienia sobie własnej tożsamości. Chciejmy więc wspólnie, jako jedna wspólnota parafialna, wyruszyć w drogę.

- W najbliższą środę, 10 lipca, wyruszamy na rowerową pielgrzymkę do Sanktuarium Wniebowzięcia NMP w Rudach Raciborskich. Zbiórka wszystkich pielgrzymów w Lasakach na skrzyżowaniu na ul. Kolonia (na tzw. Kaiserece) o godz. 8:30. Trasa pielgrzymki: prom w Grzegorzowicach, Nędza, las, Rudy Raciborskie (na miejscu Msza św.), Ruda Kozielska, Kuźnia Raciborska, Turze, prom Grzegorzowice (łącznie ok. 45 km.). Zabieramy ze sobą suchy prowiant, ponieważ na miejscu planowany jest piknik. Proszę zgłaszać chętnych telefonicznie do p. Rity Kaletki (tel. 324105605), na plebanię (tel. 324106778) lub osobiście w zakrystii. Oczywiście, kto byłby chętny na wyjazd a nie zdążył się zgłosić, może także dołączyć się do wyjazdu. Dzieci i młodzież do 18 lat wyruszające w pielgrzymkę bez rodziców proszeni są o zabranie ze sobą pisemnej zgody (do nabycia na stoliku z tyłu kościoła).

- Moją drugą propozycją wyjazdu jest autokarowa pielgrzymka do Zabawy – miejsca urodzenia i męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, której relikwie gościliśmy w grudniu ubiegłego roku w naszej parafii. Termin pielgrzymki to 24 lipca (środa). Cena: 50 zł. (w cenie biletu autokar z klimatyzacją, ubezpieczenie oraz obiad). Zachęcam w szczególności dzieci, młodzież, młode małżeństwa, których bł. Karolina jest patronką. Zapraszam także osoby dorosłe i starsze, aby włączyły się w ten sposób w modlitwę w intencji młodego pokolenia. Zapisy w zakrystii.

Niech naszemu pielgrzymowaniu przyświeca konkretna intencja. Wyruszamy, aby wyprosić komuś łaskę zdrowia, powołania... Pielgrzymka to miejsce spotykania się z Bogiem. To również czas porządkowania wnętrza i nawrócenia, doskonała okazja, aby poznać siebie, odtrutka na zbytni indywidualizm dzisiejszych czasów, wkradający się też do życia wiary.

Jakim bogactwem dla człowieka może być pielgrzymowanie, pokazał nam Pielgrzym Świata – Jan Paweł II. Przez pielgrzymki stawał się coraz bardziej papieżem, którego określono mianem „Wielki”. Czy więc warto pielgrzymować? Zachęcam Was do tego.

                                                                       ks. Proboszcz Joachim Augustyniok