II Sławikowska Pielgrzymka Rowerowa do Rud Wielkich

Autor: admin2 - 2014-07-18 12:18:53
IMG_5482.JPG 31-osobowa grupa pielgrzymów wybrała się 17 lipca rowerami do Rud Wielkich, aby na miejscu uczcić Matkę Boską Pokorną oraz zwiedzić rudzkie opactwo. Zobacz ZDJĘCIA!

 

31-osobowa grupa pielgrzymów wybrała się 17 lipca rowerami do Rud Wielkich, aby na miejscu uczcić Matkę Boską Pokorną oraz zwiedzić rudzkie opactwo. O godz. 11:00 w kaplicy MB Pokornej odprawiona została Msza św., w której uczestniczyli nie tylko rowerowi pielgrzymi, ale również parafianie, którzy przyjechali do Rud samochodami. Po odprawionej Mszy św. ks. Jan Rosiek, dyrektor Ośrodka Formacyjno-Edukacyjnego w Rudach przybliżył nam historię starego pocysterskiego opactwa. 

Podczas pielgrzymki wstąpiliśmy także do: kościoła pw. MB Różańcowej w Nędzy, kościoła pw. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej oraz kościoła pw. NSPJ w Turzu. W Turzu pomodliliśmy się ponadto za dzieci potopione w Odrze w 1890 roku.

Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo szcześliwi i duchowo ubogaceni. Oprócz Parafian udział w pielgrzymce wzieli także mieszkańcy sąsiednich parafii. Warto wspomnieć, że w grupie 31 rowerowych pielgrzymów najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 7 lat, zaś najstarszy rowerzysta - 82 lata. Wszystkim udało się przebyć dystans ponad 45 km! Czyli... dla chcącego, nic trudnego :)

Wszystkim uczesnikom serdeczne "BÓG ZAPŁAĆ"
za wspólnie przejechane kilometry we wspaniałej atmosferze!

 

 

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok