Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina

Autor: admin2 - 2014-05-17 14:06:41
IMG_9066.JPG Dnia 1 maja 2014 odbył się Zjazd Absolwentów Szkoły Podstawowej w Sławkowie z roczników 1950-1965. Na zaproszenie odpowiedziało 105 byłych uczniów. Zobacz ZDJĘCIA!

 

Zjazd rozpoczął się mszą świętą  za żyjących oraz  zmarłych absolwentów w kościele pod wezwaniem św. Jerzego w Sławikowie. Mszę odprawił proboszcz tutejszej parafii ks. Joachim Augustyniok.

Po mszy świętej  wszyscy udali się do budynku szkoły, która obecnie zmieniła swoje przeznaczenie i wkrótce stanie się domem spokojnej starości. Podczas zwiedzania szkoły czas jakby się zatrzymał – wróciły tamte dni, wspomnienia wyparły teraźniejszość  oraz skłoniły do refleksji i  głębokich wzruszeń.

Po chwilach pełnych zadumy wszyscy uczestnicy Zjazdu udali się do restauracji Victoria w Łanach. 

Absolwentów  oraz zaproszonych gości przywitali organizatorzy Zjazdu: Krystyna i Jerzy Gawlik, Dorota Krybus, Anna Pazurek, Barbara Habrom, Helga Sekuła, Irena Wardenga oraz Józef Czogała.

Na wstępie odśpiewano głośne STO LAT oraz wręczono zaproszonym gościom pamiątkowe skrzyneczki z wizerunkiem dawnej szkoły.

 

Z zaproszonych gości przybyli :

Pani Irena Sauer – zasłużona kierowniczka szkoły w latach 1955-1963

Pani Jadwiga Maleika- kierowniczka szkoły w latach 1973-1996

Pani Gizela Morcinek – długoletnia nauczycielka-  wraz z mężem Norbertem

Pani Daniela Płoszczyca – ostatnia kierowniczka szkoły w latach 1997-1999

Pani Karina Walach- nauczycielka języka niemieckiego

Pani Krystyna Gawlik- dyrektorka szkoły w Grzegorzowicah- w latach 1996-1999 pełniła nadzór nad punktem filialnym w Sławikowie.

 

Z różnych powodów z zaproszenia nie mogli skorzystać:

Pani Róża Heizer- nauczycielka

Pani Gertruda Werner- nauczycielka

Pani Józefa Bulenda-nauczycielka

Pan Karol Przybyła-kierownik w latach 1965-1973

 

Po oficjalnym wstępie podano uroczysty obiad. Przy kawce w luźnej niczym nie skrępowanej atmosferze swoje piosenki zaśpiewała pani Irena Sauer. Znów wróciły wspomnienia i nie jedna łezka zakręciła się w jednym czy drugim oku.

Wspólnemu biesiadowaniu, tańcom, zabawom  oraz  oczywiście wspomnieniom nie było końca.  Każdy chciał aby ten dzień trwał jak najdłużej.

Zdjęcia z lat szkolnych zaprezentowano na gazetce ściennej oraz w formie prezentacji multimedialnej tak że każdy z absolwentów mógł się odnaleźć wśród dawnych fotografii.

Ach cóż to był za wspaniały dzień! Szkoda, że dziś pozostały po nim tylko wspomnienia!

                

                                                                                     Krystyna Gawlik

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik