Pielgrzymka do Fatimy

Autor: admin2 - 2016-05-13 21:46:42
Fatima-Portugal.jpg Parafia Sławików organizuje autokarową pielgrzymkę do Fatimy bezpośrednio po zakończeniu roku szkolnego, tj. od 27 czerwca do 9 lipca 2016r. Ostatnie wolne miejsca!

Autokarowa pielgrzymka do Lourdes i Fatimy

Parafia Sławików

Termin: 27 czerwca – 9 lipca 2016r.

Altötting - Ars - Carcassone - Lourdes - Burgos –

 Santiago de Compostela – Fatima - Madryt - Barcelona - Awinion

 

 

Program:

Dzień 1: Wyjazd ze Sławikowa o godz. 4.00. Przejazd do Niemiec, do sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii w Altotting. Nawiedzenie najważniejszego sanktuarium Niemiec. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Ulm.

Dzień 2: Śniadanie. Przejazd do Ars. Nawiedzenie Bazyliki i grobu Jean Marie Vianneya – patrona proboszczów. Msza święta. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Msza św. Przyjazd do Carcassone. Spacer miedzy murami obronnymi największej, średniowiecznej twierdzy obronnej w Europie z katedrą St. Nazaire oraz Chateau Comtal. Przejazd do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Nawiedzenie krypty, groty objawień oraz miejsca związane z życiem św. Bernadety. Msza Święta. Czas na indywidualną modlitwę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w nabożeństwie różańcowym z procesją ze świecami. Nocleg.

Dzień 5. Śniadanie i przejazd do Burgos. Zwiedzanie Katedry na szlaku św. Jakuba, w której znajduje się grób Cyda – bohatera narodowego Hiszpanii. Do hotelu na trasie w kierunku Santiago de Compostela. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Nawiedzenie bazyliki św. Jakuba Apostoła (Msza Św.) i krypty z relikwiami Świętego Jakuba. Czas wolny. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Fatimy. Msza Św. i Droga Krzyżowa. Obiadokolacja i udział w wieczornej procesji światła. Nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Zwiedzanie miejsc związanych z objawieniami fatimskimi. Przejazd do domu rodzinnego Pastuszków. Wizyta w miejscowej winiarni i degustacja win. Czas na zakupy pamiątek. Msza św. w sanktuarium fatimskim. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji. Nocleg.

Dzień 9. Śniadanie. Przejazd do Madrytu. Zwiedzanie stolicy Hiszpanii: Plaza Mayor, Puerta del Sol, Plac Hiszpański, Katedra. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10: Śniadanie. Przejazd do sanktuarium Matki Bożej Królowej Katalonii na Montserrat. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 11: Śniadanie. Przejazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta: katedra św. Eulalii, kolumna Krzysztofa Kolumba, kościół Sagrada Familia. Czas wolny w Barcelonie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Lyonu. W drodze postój w Awinion, perełce Prowansji. Pałac papieski i katedra Notre Dame. Dalsza podróż do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 13: Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Całodniowa podróż przez Francję i Niemcy. Przyjazd w późnych godzinach nocnych.

 

Cena: 1490 zł i 490 EUR

 

Świadczenia:przejazdy komfortowym autokarem, 12 noclegów w hotelach (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami), 12 śniadań i 12 obiadokolacji, opieka pilota, ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie zawiera: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat klimatycznych w hotelach (ok. 35 Euro – zbierane w autokarze), napojów do obiadokolacji, posiłków w ostatnim dniu pielgrzymki.

 

* Kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

 

ZAPISY U KSIĘDZA PROBOSZCZA - NUMER TELEFONU: 32 410 67 78