Pielgrzymka do Fatimy - 1.07.2016r. - Burgos

Autor: admin2 - 2016-07-01 21:54:00
IMG_7067.JPG Piąty dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy Mszą św. o godz. 6:45 w Grocie Lourdzkiej, a następnie wspólnym śniadaniem w hotelu. Po posiłku spakowaliśmy nasze walizki i udaliśmy się w podróż do Hiszpanii, a dokładnie do miasta Burgos.

 

To już piąty dzień pielgrzymki. Rozpoczęliśmy go Mszą św. o godz. 6:45 w Grocie Lourdzkiej, a następnie wspólnym śniadaniem w restauracji hotelowej. Bezpośrednio po posiłku spakowaliśmy nasze walizki i udaliśmy się w podróż do Hiszpanii, a dokładnie do miasta Burgos.

Początki dziejów tego miasta sięgają czasów starożytnych, kiedy to Celtyberowie założyli tu jedną ze swoich osad. Korzystne położenie na trasie ważnego szlaku handlowego łączącego Zatokę Biskajską z południem kraju, a także na trasie szlaku pielgrzymkowego na Drodze św. Jakuba do Santiago de Compostela sprzyjało rozwojowi miasta, które bardzo szybko urosło do jednego z najważniejszych ośrodków handlowych i religijnych regionu.

Mieliśmy okazję podziwiać łuk triumfalny Arco de Santa Maria, który zdobi wejście na Plaza de San Fernando. Głównym punktem naszego dnia była jednak gotycka Katedra Świętej Marii, znajdująca się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zwiedziliśmy świątynię, której budowę rozpoczęto w roku 1221. W architekturze katedry przeważa styl gotycki, ma jednak również istotne elementy renesansowe i barokowe.  

Popołudniu wyruszyliśmy w dalszą drogę na północny-zachód Hiszpanii w kierunku Santiago de Compostela, zatrzymując się na nocleg w jednym z hoteli na trasie pielgrzymki.

 

 

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok

Tekst: Weronika Żymełka