Pielgrzymka do Fatimy - 27.06.2016r. - Altötting

Autor: admin2 - 2016-06-27 22:06:01
IMG_6558.JPG 27 czerwca grupa naszych parafian wyjechała o godz. 4.00 spod kościoła w Sławikowie na pielgrzymkę do Fatimy. Po drodze zwiedziliśmy Altötting i sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii. Zobacz ZDJĘCIA

 

27 czerwca grupa naszych parafian wyjechała o godz. 4.00 spod kościoła w Sławikowie na pielgrzymkę do Fatimy. Przejechaliśmy przez Czechy i Austrię do Niemiec, do sanktuarium Matki Bożej Królowej Bawarii w Altötting. Na miejscu nawiedziliśmy najważniejszego sanktuarium Niemiec. Wieczorem udaliśmy się na obiadokolację i nocleg w okolicy Ulm.

 

Zabytkowa kaplica, w której znajduje się posąg Matki Bożej z Altötting (Czarnej Madonny) została zbudowana ok. 700 roku, natomiast posąg pochodzi z roku 1330.

Według tradycji w 1489 matka złożyła przed nim ciało swojej trzyletniej córki, która utopiła się w pobliskiej rzece Inn. Dziewczynka ożyła, a wieść o cudzie została bardzo szybko rozpropagowana. Kaplica stała się z czasem zbyt mała - dobudowano więc prezbiterium i ganki obejściowe. Obecnie całość jest obwieszona setkami, często bardzo starych, obrazków ukazujących cuda i uzdrowienia, m.in. po wypadkach, przestępstwach, czy chorobach. W kaplicy wisi także wiele wotów. Naprzeciw ołtarza z figurą Matki Bożej ustawiono bogato zdobione urny zawierające serca książąt bawarskich, którzy przekazali je w darze pośmiertnym Matce Boskiej.

 

 

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok