Pielgrzymka do Fatimy - 29.06.2016r. - Carcassone

Autor: admin2 - 2016-06-29 23:56:36
IMG_6736.JPG Trzeci dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem w hotelowej restauracji. Bezpośrednio po nim wyruszyliśmy do Carcassone. ZDJĘCIA

 

Trzeci dzień pielgrzymki rozpoczęliśmy wspólnym śniadaniem w hotelowej restauracji. Bezpośrednio po nim wyruszyliśmy do Carcassone - niewielkiego miasta w południowej Francji, położonego nad rzeką Aude. Podczas spaceru między murami obronnymi największej średniowiecznej twierdzy obronnej w Europie mogliśmy zachwycić się historyczną zabudową otoczonej podwójnym pierścieniem murów obronnych z systemem licznych baszt barbakanów oraz bram. Zwiedziliśmy katedrę St. Nazaire oraz Chateau Comtal. Miasteczko to stanowi obecnie jedno z największych w całej Europie w pełni zachowanych średniowiecznych kompleksów urbanistycznych. W 1997 roku zabytkowe warowne Stare Miasto Carcassone wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po zwiedzaniu i zakupach w średniowiecznym miasteczku udaliśmy się w dalszą podróż do Lourdes, gdzie mieliśmy okazje uczestniczyć w procesji światła oraz podejść do groty objawień Matki Bożej.

 

 

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok