Pielgrzymka do Fatimy - 2.07.2016r. - Santiago de Compostella

Autor: admin2 - 2016-07-02 19:56:58
IMG_7181.JPG W kolejnym dniu pielgrzymki zwiedziliśmy Santiago de Compostella. Nawiedziliśmy bazylikę św. Jakuba Apostoła, w której ks. Joachim odprawił Mszę św. międzynarodową. Zwiedziliśmy także kryptę z relikwiami św. Jakuba.

 

W kolejnym dniu pielgrzymki zwiedziliśmy Santiago de Compostella. Miasto związane jest z postacią św. Jakuba, będącego jednym z 12 apostołów Jezusa Chrystusa. W czasie swojego życia odwiedzał on kilkukrotnie Hiszpanię i prowadził tu misję ewangelizacyjną. Nazwa miasta Compostela pochodzi od łacińskich słów campus stellae oznaczającego pole gwiazd. Związane jest to z wizją pewnego pustelnika, który pewnej nocy ujrzał deszcz gwiazd spadających w miejsce legendarnego grobu św. Jakuba. Podczas pobytu w Santiago de Compostella całą grupą nawiedziliśmy bazylikę św. Jakuba Apostoła, w której ks. Joachim odprawił Mszę św. międzynarodową. Zwiedziliśmy także kryptę z relikwiami św. Jakuba.

W 1985 roku zabytkowy zespół Starego Miasta wraz katedrą w Santiago de Compostela został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok

Tekst: Weronika Żymełka