Poświęcono 147 pojazdów!

Autor: admin2 - 2016-07-17 15:12:40
IMG_1214.JPG Od 17 do 25 lipca obchodzony jest XVII Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. tradycyjnie zostały odprawione Msze św. w intencji kierowców, zaś bezpośrednio po nich poświęcono pojazdy!

 

Od 17 do 25 lipca obchodzony jest pod hasłem „Niesiemy Miłosierdzie drogami świata” XVII Ogónopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym w naszym kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. zostały odprawione Msze św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Po raz kolejny wierni naszej parafii włączyli się do Akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na wszystkich kontynentach.

Na zakończenie Mszy św. Proboszcz ks. Joachim Augustyniok wraz z o. Józefem Krettkiem - misjonarzem pracującym na co dzień na misjach w Papua Nowej Gwinei poświęcili wszystkie pojazdy - rowery, skutery i oczywiście samochody. Łacznie pobłogosławionych zostało 147 pojazdów (70 w Miejscu Odrz., 77 w Sławikowie). Każdy kierowca otrzymał w tym roku breloczek z danymi sławikowskiej parafii.

 

MIVA Polska POLSKIM MISJONARZOM W 2015 ROKU

Dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztof - 1 gr za 1 km zostało zrealizowanych 77 prośb polskich misjonarzy i misjonarek z 32 krajów świata. Przekazane fundusze – 1.776 269 zł na:

  • 38 samochodów; 1 ambulans,
  • 11 motocykli i skuterów; 1 motorower,
  • 438 rowerów.

Zrealizowane projekty wg kontynentów: Afryka – 57; Ameryka Płd. – 13; Azja i pozostałe –7;
Zrealizowane projekty wg przynależności kościelnej: księża FD –20; siostry –32; księża i bracia zakonni –25.

 

Relacja z poświęcenia pojazdów została zamieszczona także na portalu internetowym "naszracibórz.pl": http://www.naszraciborz.pl/site/art/5-styl-zycia/19-wiara/51588-niesiemy-milosierdzie-drogami-swiata---akcja-w-parafii-w-slawikowie-.html

oraz na portalu internetowym "nowiny.pl": http://www.nowiny.pl/119566-poswiecenie-pojazdow-w-slawikowie-i-miejscu-odrzanskim-kierowcy-wsparli-zmotoryzowanych-misjonarzy.html

 

Zdjęcia: Patryk Pieruszka (Miejsce Odrz.), Jennifer Wochnik (Sławików)