Rozpoczęliśmy adwent

Autor: admin2 - 2016-11-27 15:27:38
IMG_9935.JPG Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Podczas nabożeństwa adwentowego zostały pobłogosławione świece wigilijne, wieńce adwentowe, lampiony i opłatki.

 

Bezpośrednio po nabożeństwie kandydaci do bierzmowania roznieśli po naszej parafii świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki. Tylko dzisiaj do naszych domów trafiło 161 małych i 77 dużych świec oraz 220 opakowań opłatków.

 

ADWENT

Nowy rok liturgiczny rozpoczyna Adwent - czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia - święta przyjścia Zbawiciela. Adwent jednak jest również czasem, w którym powinniśmy trochę zwolnić i przyjrzeć się naszemu życiu, które jest nieustannym oczekiwaniem. Wciąż bowiem czekamy na spotkanie z Chrystusem, które dokona się na końcu czasów, kiedy nastąpi paruzja - ostateczne przyjście naszego Pana na końcu świata. Adwent jest też czasem patrzenia na to wcześniejsze spotkanie z Chrystusem, które dokona się w chwili naszej śmierci. Śmierć jest przecież naszym spotkaniem z Bogiem - jak wierzymy mocno i o co się modlimy - który będzie dla nas miłosiernym sędzią i pozwoli nam wejść do domu przygotowanego dla nas.

Niech zatem Adwent będzie dla nas sposobnym czasem przygotowania się na ostateczne spotkanie z Panem.

 

RORATY

We wrześniu tego roku na Jasnej Górze rozpoczęły się obchody trzechsetnej rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Dlatego tegoroczne Roraty zostaną poświęcone Jasnej Górze, która jest domem naszej Królowej Maryi. 

 

ZAPRASZAMY WSZYSKICH PARAFIAN, ZARÓWNO TYCH NAJMŁODSZYCH, JAK I TYCH NIECO STARSZYCH DO UDZIAŁU W TEGOROCZNYCH RORATACH, KTÓRE ODPRAWIANE BĘDĄ W KOŚCIELE PARAFIALNYM OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU O GODZ. 18:00 (W KOŚCIELE FILIALNYM O GODZ. 17:00) ORAZ W SOBOTĘ O GODZ. 8:00.

 

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik