Wycieczka do Wrocławia

Autor: admin2 - 2016-08-18 22:53:04
IMG_2023.JPG Wakacje trwają! Grupka dzieci i młodzieży z naszej parafii wybrała się na wycieczkę do Wrocławia! Zobacz prawie 150 zdjęć!

 

 

Dzieci i młodzież z naszej parafii uczestniczyli w projekcie "Turystyka - drogą do integracji i przyjaźni". W czwartkowy poranek wyruszyliśmy na jednodniową wycieczkę do Wrocławia - stolicy Dolnego Śląska.

Uczestnicy wycieczki spotkali się na wrocławskim rynku z przewodnikiem, który przez 2 godziny oprowadzał grupę po Wrocławiu przybliżając dzieciom historię zabytków Dolnego Śląska. W programie wycieczki znalazły się m.in. następujące miejsca: rynek, Plac Solny, kościół św. Elżbiety, historia wrocławskich krasnali, Stare Jatki Miejskie, Dawne Więzienie Miejskie, Uniwersytet Wrocławski, ul. Grodzka – widok na wyspy Wrocławia, Zakład Narodowy im. Ossolińskich, zwiedzanie ogrodu barokowego, Promenada Starowiejska, Ostrów Tumski – Katedra i Kościół św. Krzyża oraz legendy wrocławskie („O Bramie Kluskowej”). Po spacerze ulicami Wrocławia uczestnicy wycieczki odwiedzili wrocławskie ZOO, w którym mieli możliwość podziwiania około 1 100 gatunków zwierząt. Ponadto zwiedzili otwarte w 2014 roku Afrykarium, które jest unikatowym kompleksem na skalę światową. 

 

Projekt ten został dofinansowany przez Caritas Diecezji Opolskiej ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2015 oraz przez Parafialny Zespół Caritas Sławików. Do wycieczki dołożył się także ks. Proboszcz Joachim Augustyniok.

 

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik i ks. Joachim Augustyniok