Wznowiony kult Matki Bożej Piekarskiej w Miejscu Odrz.

Autor: admin2 - 2016-09-12 21:05:10
DSCF1846.JPG 12 września przypada wspomnienie Matki Bożej Piekarskiej. Wizerunek Matki Bożej z Piekar słynący z cudów znajduje się w bocznym ołtarzu w zabytkowym drewnianym kościółku w Miejscu Odrz. To właśnie do niego pielgrzymowaliśmy po raz pierwszy.

 

12 września przypada wspomnienie Matki Bożej Piekarskiej. Wizerunek Matki Bożej z Piekar znajduje się w bocznym ołtarzu w zabytkowym drewnianym kościółku w Miejscu Odrzańskim.

Obraz ten słynie z cudów, które za wstawiennictwem Matki Bożej z Piekar wypraszali w ciągu dziejów wierni z naszej parafii i zapewnie nie tylko. Świadczą o tym m.in. wota, którymi obdarowywano obraz w podziękowaniu za uproszone łaski. Słynący z cudów wizerunek Matki Boskiej w Miejscu Odrz. został troszeczkę w ciągu biegu lat zapomniany.

Dziś wskrzesiliśmy jego kult i wyruszyliśmy po raz pierwszy w pieszą pielgrzymkę spod kościoła parafialnego do kościoła filialnego. Pielgrzymom ze Sławikowa, Błażejowic i Lasak przyświecała intencja, którą chcieli powierzyć Matce Bożej. Do Miejsca Odrzańskiego samochodami przyjechały także osoby, które ze względu na wiek czy chorobę nie były w stanie podjęć trudu pieszego pielgrzymowania.

Parafianie z Miejsca Odrzańskiego z radością i wzruszeniem przyjęli pielgrzymów w ich drewnianym kościółku. O godz. 18:00 odprawiona została Msza św. w intencji pielgrzymów, po której ze śpiewem na ustach pątnicy wrócili pieszo pod kościół parafialny w Sławikowie.

CIEKAWOSTKA!!!

Najmłodszy uczestnik pieszej pielgrzymki miał 5 miesiący, zaś najstarszy 77 lat! Wniosek? Dla chcącego nic trudnego :) Zapraszamy za rok :)

 

Tekst: Weronika Żymełka

Zdjęcia: Jennifer Wochnik i Patryk Pieruszka