Dziękujemy Bogu za tegoroczne żniwa

Autor: admin2 - 2017-08-27 12:41:02
DSCF2893.JPG 27 sierpnia, po intensywnych i upalnych dniach zbierania plonów, nastał dzień, w którym sławikowska parafia dziękowała za każdy zebrany podczas żniw kłos zboża. Organizatorem tegorocznych dożynek parafialnych było sołectwo Lasaki.

 

27 sierpnia, po intensywnych i upalnych dniach zbierania plonów, nastał dzień, w którym sławikowska parafia dziękowała za każdy zebrany podczas żniw kłos zboża. Organizatorem tegorocznych dożynek parafialnych było sołectwo Lasaki.

Barwny korowód wyruszył o godz. 10:00 spod Wiejskiego Domu Kultury w Lasakach w kierunku kościoła parafialnego. Na jego czele w bryczce obok proboszcza księdza Joachima Augustynioka jechali starostowie święta plonów, Państwo Bernadeta i Romuald Jaroszowie. Dalej jechali traktorami lasaccy rolnicy wiozący w przyczepach koronę dożynkową oraz przygrywającą dźwięcznie orkiestrę.

Msza św. w intencji rolników rozpoczęła się od błogosławieństwa przyniesionego przez starostów chleba i wina, a także korony dożynkowej oraz wszelkich darów ofiarnych. Dziękczynienie za udane żniwa jakim była Msza św. zakończyło się wyśpiewanym Bogu Te Deum. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.

Wychodząc z kościoła każdy wierny otrzymał własnoręcznie wykonany przez parafian z Lasak słodki upominek.

Zaś o godz. 15:00 w kaplicy w Lasakach odprawione zostały nieszpory, a bezpośrednio po nich pani sołtys zaprosiła wszystkich na wspólne spotkanie przy stole.

 

 

Tekst: Weronika Żymełka

Zdjęcia: Patryk Pieruszka (Msza św.), Jennifer Wochnik (Nieszpory w Lasakach)

 

W Raciborskich mediach internetowych:

https://www.nowiny.pl/kultura/131200-dozynki-parafii-sw-jerzego-w-slawikowie.html

http://www.naszraciborz.pl/site/art/1-aktualnosci/0-/60374-dozynki-2017--lasaki-zorganizowaly-swieto-plonow-dla-slawikowskiej-parafii-.html