Nowi Szafarze Komunii św. w naszej parafii

Autor: admin2 - 2017-12-11 20:27:46
941091_MZSe_Image072_69.jpg Na Mszy św. 10 grudnia w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu w imieniu opolskiego ordynariusza bp Pierskała przekazał upoważnienie ponad 70 nowym Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św., w tym 2 z naszej parafii. ZDJĘCIA

 

Pierwszy Synod Diecezji opolskiej zobowiązuje wszystkich proboszczów, aby w każdej parafii ustanowieni zostali nadzwyczajni szafarze Komunii św., którzy będą pomagali w rozdawaniu Jej w czasie Mszy św. oraz zanosili Komunię św. chorym. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski przyjętymi do posługi nadzwyczajnych szafarzy mogą być mężczyźni i siostry zakonne, którzy po przebytym odpowiednim kursie przygotowawczym zostaną mianowani przez samego biskupa.

Od kandydata na szafarza Komunii św. wymagana jest dojrzałość w wierze: „zdrowa pobożność eucharystyczna, życie sakramentalne, wzorowe życie moralne, aktywne uczestniczenie w życiu parafialnym, poważanie duchowieństwa i wiernych, otwarta i służebna postawa wobec drugich.

W niedzielę, 10 grudnia, o godz. 1400 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu dwóch naszych parafian otrzymało upoważnienie ks. Biskupa do pełnienia funkcji Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. Nowymi szafarzami – a zarazem pierwszymi w naszej parafii zostali:

- Pan Damian Kałuża z Lasak oraz

- Pan Walter Maleika ze Sławikowa.

 

Oboje odbyli specjalny kurs przygotowawczy oraz zdali egzaminy przed komisją liturgiczną Kurii Diecezjalnej w Opolu.

W tym roku nasza diecezja wzbogaciła się o 70 nowych Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św.

 

Więcej o ustanowieniu nowych szafarzy:

http://opole.gosc.pl/gal/spis/4369869.Nowi-szafarze-w-diecezji

http://opole.gosc.pl/doc/4370064.Sa-nowi-szafarze

http://radio.opole.pl/100,221678,ukonczyli-kurs-zdali-egzaminy-i-przyjeli-upowazn

 

 

Zdjęcia: Daniela Maleika, Klaudia Kałuża, Karina Grytz-Jurkowska (Gość Niedzielny)