Zwiedzamy Kraków

Autor: admin2 - 2017-07-19 22:51:05
IMG_4808.JPG 19 lipca z grupą dzieci i młodzieży udaliśmy się na wycieczkę do Krakowa, dofinansowanej ze środków Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2016, w ramach Konkursu Wyobraźnia Miłosierdzia. ZDJĘCIA

 

Celem projektu pt. „Turystyka – drogą do integracji i przyjaźni” było przede wszystkim zwiększenie integracji pomiędzy dziećmi i młodzieżą z parafii Sławików. Ponadto uczestnicy działania poznali zabytki i historię Krakowa oraz zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce.

Uczestnicy wycieczki spotkali się w Krakowie z przewodniczką, która przez 3 godziny oprowadzała grupę po Krakowie przybliżając dzieciom historię zabytków. W programie wycieczki znalazły się m.in. następujące miejsca: Katedra Wawelska, Groby Królewskie, Rynek, Kościół Mariacki. Po spacerze ulicami Krakowa uczestnicy projektu przechali autokarem do Wieliczki, w której zwiedzili Kopalnię Soli, a w niej wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Dzieci i młodzież zobaczyli maszyny i narzędzia górnicze. W połowie szlaku ujrzeli dedykowaną św. Kindze cudowną kaplicę i zdobiące ją jedyne w swoim rodzaju solne dzieła sztuki. Uczestnicy usłyszeli kompozycję Fryderyka Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior.

 

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik