Biskup Andrzej Czaja wręczył naszym ministrantom dyplomy uznania

Autor: admin2 - 2018-03-29 15:24:22
20180329_120534.jpg W Wielki Czwartek podczas Mszy św. Krzyżma nasi ministranci – Szymon Jakubczyk, Olaf Swolana i Dawid Żymełka - otrzymali z rąk ks. bpa Andrzeja Czai dyplom uznania dla długoletniego członka Liturgicznej Służby Ołtarza. Zobacz ZDJĘCIA!

 

W Wielki Czwartek po odprawionej Mszy św. Krzyżma w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbyło się spotkanie ks. bpa Andrzeja Czai z długoletnimi ministrantami naszej diecezji. Podczas tego spotkania nasi ministranci – Szymon Jakubczyk, Olaf Swolana i Dawid Żymełka – otrzymali z rąk ks. bpa dyplom uznania dla długoletniego członka Liturgicznej Służby Ołtarza za wzorową służbę przy ołtarzu. Dyplom uznania otrzymują członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza, którzy pełnią służbę przy ołtarzu gorliwie przez wiele lat oraz angażują się w życie parafii. W tym roku Biskup obdarował 120 ministrantów i ministrantek z całej diecezji opolskiej. Olaf służy jako ministrant już od 10 lat, Szymon od 9, zaś Dawid od 8 lat.

Serdecznie Wam gratulujemy! Mamy nadzieję, że jeszcze długo będziecie służyć Bogu przy ołtarzu i będziecie wzorem dla wielu młodych ludzi.

 

Więcej o Mszy św. Krzyżma na:

http://doxa.fm/slider/o-jednosc-kaplanow-apelowal-biskup-podczas-mszy-krzyzma/

https://opole.gosc.pl/gal/spis/4602612.Msza-Krzyzma-sw

 

Zdjęcia: Weronika Żymełka

Dyplom uznania dla ministrantów 2018r.