Nowy szafarz Komunii św. w naszej parafii

Autor: admin2 - 2018-12-09 21:46:14
IMG-20181209-WA0007.jpg Na Mszy św. 9 grudnia w katedrze w Opolu ks. bp Andrzej Czaja przekazał upoważnienie 58 nowym nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., w tym jednemu z naszej parafii. ZDJĘCIA

 

Pierwszy Synod Diecezji opolskiej zobowiązuje wszystkich proboszczów, aby w każdej parafii ustanowieni zostali nadzwyczajni szafarze Komunii św., którzy będą pomagali w rozdawaniu Jej w czasie Mszy św. oraz zanosili Komunię św. chorym. Zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski przyjętymi do posługi nadzwyczajnych szafarzy mogą być mężczyźni i siostry zakonne, którzy po przebytym odpowiednim kursie przygotowawczym zostaną mianowani przez samego biskupa.

Od kandydata na szafarza Komunii św. wymagana jest dojrzałość w wierze: „zdrowa pobożność eucharystyczna, życie sakramentalne, wzorowe życie moralne, aktywne uczestniczenie w życiu parafialnym, poważanie duchowieństwa i wiernych, otwarta i służebna postawa wobec drugich.

W niedzielę, 9 grudnia, o godz. 1400 w katedrze w Opolu jeden z naszych parafian otrzymał upoważnienie ks. Biskupa do pełnienia funkcji nadzwyczajnego szafarza Komunii św. Nowym szafarzem został Pan Mateusz Ploch z Lasak. Razem z nim funkcję szafarza pełnią także Pan Damian Kałuża z Lasak oraz Pan Walter Maleika ze Sławikowa. Nadzywczajny szafarz Komunii św. odbył specjalny kurs przygotowawczy oraz zdał egzamin przed komisją liturgiczną Kurii Diecezjalnej w Opolu.

W tym roku nasza diecezja wzbogaciła się o 58 nowych nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Więcej o ustanowieniu nowych szafarzy:

https://nto.pl/diecezja-opolska-ma-58-nowych-nadzwyczajnych-szafarzy-komunii-swietej/ar/13728204

 

 

Zdjęcia: rodzina Ploch

 

Nadzwyczajni Szafarze Komunii św. 2018r.