Pielgrzymka do WŁOCH - zamknięta lista zapisów

Autor: admin2 - 2017-11-14 20:10:19
5a18ed12be5a1861265c0ebc630b5c18.jpg Parafia Sławików organizuje autokarową pielgrzymkę do Włoch podczas najbliższych wakacji. Pielgrzymka od samego początku cieszyła się wielkim zainteresowaniem, dlatego już w styczniu zamknięta została lista zapisów

PIELGRZYMKA do WŁOCH

 

Termin: 30.06 – 8.07.2018

 

Padwa – Asyż – Roccaporena – Cascia – Rzym – Watykan – Monte Cassino – Pietrelcina – Monte San Angelo – San Giovanni Rotondo – Lanciano – Pescara – Manopello – Loreto

 

1 dzień (30.06.2018 sobota)

Wyjazd ze Sławikowa o godz. 3:30, przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Po południu przyjazd do Padwy – nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, (Msza św.). Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicach Padwy.

 

2 dzień (1.07.2018 niedziela)

Po śniadaniu przejazd do Asyżu. Po południu przyjazd i nawiedzenie Santa Maria degli Angeli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą. Dalsze zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka (Msza św.), Piazza Comune, kościoła św. Klary. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Asyżu.

 

3 dzień (2.07.2018 poniedziałek)

Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie Roccaporeny – dom rodzinny świętej Rity. Przejazd do Casci – nawiedzenie grobu św. Rity (patronki spraw trudnych i beznadziejnych) w Bazylice św. Rity (Msza św.). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja i nocleg.

 

4 dzień (3.07.2018 wtorek)

Po śniadaniu przejazd na całodzienne zwiedzanie Rzymu starożytnego: Koloseum (z zewnątrz), Forum Romanum, Kapitol, Piazza Venezia, Forum Trajana. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Większej (Msza św.), Bazylika Św. Jana na Lateranie. Święte Schody. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

5 dzień (4.07.2018 środa)

Po śniadaniu przejazd na Watykan – udział w Audiencji z udziałem Ojca Świętego, zwiedzanie Bazyliki i Placu św. Piotra, nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II (Msza św.). Dalej spacer po Rzymie: Zamek Anioła, Piazza Navona z Fontanną Czterech Rzek, Panteon, Piazza Colonna, Kościół pod wezwaniem Trójcy Św., Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

 

6 dzień (5.07.2018 czwartek)

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Monte Cassino: Opactwo Św. Benedykta (Msza św.) i Cmentarz Polski. Dalszy przejazd do Pietrecliny – wizyta w miejscu urodzin św. Ojca Pio. Wieczorem przyjazd do hotelu w San Giovanni Rotondo – obiadokolacja i nocleg.

 

7 dzień (6.07.2018 piątek)

Po śniadaniu przejazd do Monte San Angelo na Półwyspie Gargano – zwiedzanie groty Michała Archanioła. Ok. południa powrót do San Giovanni Rotondo i zwiedzanie: Kościół antyczny, muzeum św. Ojca Pio wraz z celą świętego i krzyżem pod którym dostał stygmaty, Bazylika Ojca Pio z grobem świętego (Msza św.). Obiadokolacja i nocleg. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w San Giovanni Rotondo.

 

8 dzień (7.07.2018 sobota)

Po śniadaniu przejazd do Lanciano, gdzie w VIII wieku miał miejsce cud eucharystyczny (Msza św.). Dalszy przejazd do Pescary – odpoczynek na plaży nad morzem lub spacer po centrum miasta. Po południu przejazd do Manopello, gdzie znajduje się „chusta św. Weroniki”, na której według legendy odcisnęło się Oblicze Jezusa złożonego w grobie. Wieczorem przyjazd do Loreto na obiadokolację i nocleg.

 

9 dzień (8.07.2018 niedziela)

Po śniadaniu zwiedzanie Loreto – nawiedzenie Bazyliki Świętego Domku w Loreto: dom rodzinny Najświętszej Maryi Panny przeniesiony z Ziemi Świętej przez rodzinę de Angelis (Msza św.). Przed południem wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd i zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach nocnych.

 

                                                                                       CENA: 970 zł + 300 euro

 

CENA ZAWIERA:

Transport komfortowym autokarem: klimatyzacja, WC, DVD, barek. Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***, w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami. Wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji. Pilot – Przewodnik w jęz. polskim. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

CENA NIE ZAWERA:

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników miejscowych, słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu – ok. 80eur/os. (zbierane w autokarze – do rozliczenia na koniec pielgrzymki). Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie. Ubezpieczenia od chorób przewlekłych – dodatkowo 90zł/os.

 

UWAGI:

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.