Pierwsza Komunia Święta

Autor: admin2 - 2018-05-20 19:23:37
20180520_153744.jpg Tradycyjnie w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 20 maja, dzieci z klasy II i III przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. W tym roku 11 dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa do swego serduszka.

 

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii od zarania wieków obchodzona jest w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wydarzenie to zgromadziło w naszej świątyni całe rodziny. Zanim dzieci weszły do kościoła rodzicie udzielili im swego błogosławieństwa.

Dzieci pierwszokomunijne uczestniczyły czynnie we Mszy św. – czytając czytania, odnawiając przyrzeczenia chrzcielne, odmawiając modlitwę wiernych, przynosząc dary do ołtarza, a także włączając się w śpiew i modlitwę. Na zakończenie Mszy św. skierowały słowa podziękowania do swoich rodziców i wręczyły im symboliczną różę. Kwiaty oraz dar ołtarza w postaci dwóch nowych dzwonków ofiarowanych przez rodziców i ich dzieci do kościoła parafialnego otrzymał Proboszcz, ks. Joachim, który przez wiele miesięcy przygotowywał dzieci do przyjęcia Sakramentu Pokuty i Eucharystii.

 

 

Tekst i zdjęcia: Weronika Żymełka

 

I Komunia Św. 2018r.