Dziękowaliśmy św. Jerzemu za szczęśliwie zakończony remont

Autor: admin2 - 2019-04-28 20:05:12
IMG_8175 (Kopiowanie).JPG 28 kwietnia obchodziliśmy parafialny odpust, podczas którego przez wstawiennictwo św. Jerzego modliliśmy się w intencji Parafian i Gości, Ofiarodawców i Dobrodziejów w podziękowaniu za szczęśliwie zakończone prace remontowe w kościele.

 

28 kwietnia obchodziliśmy nasz parafialny odpust, podczas którego przez wstawiennictwo św. Jerzego modliliśmy się w intencji wszystkich Parafian i Gości, Ofiarodawców i Dobrodziejów w podziękowaniu za szczęśliwie zakończone prace remontowe w kościele. Mszę św. koncelebrowaną odprawili: kaznodzieja i główny sumista superior o. Rafał Kupczak ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej, były proboszcz naszej parafii ks. Serafin Pogoda, księża pochodzący z naszej parafii – radca duchowy ks. Reinhold Buczek i ks. Tomasz Maintok oraz Proboszcz ks. Joachim Augustyniok.

Na początku Sumy Odpustowej ks. Proboszcz przywitał przybyłych na uroczystości kapłanów z dekanatu Łany, Proboszcza sąsiedniej parafii Łubowice, lokalnych samorządowców - Starostę Raciborskiego Pana Grzegorza Swobodę i Pana Ryszarda Winiarskiego oraz Wójta Gminy Rudnik Pana Piotra Rybkę i Pana Alojzego Pieruszkę. Ponadto w Odpuście wzięła udział firma Potysz, która przez 8 miesiący remontowała sławikowską świątynię. 

Bóg zapłać służbom sztandarowym, ministrantom, szafarzom, strażakom z OSP Sławików i OSP Miejsce Odrzańskie za udział w sumie opustowej w strojach galowych, sołtysom, radnym oraz członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej i parafianom za liczny udział we Mszy św.

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik