Dziękujemy Bogu za tegoroczne żniwa

Autor: admin2 - 2019-09-01 21:22:39
IMG_9948 (Kopiowanie).JPG 1 września, po intensywnych i upalnych dniach zbierania plonów, nastał dzień, w którym sławikowska parafia dziękowała za każdy zebrany podczas żniw kłos zboża. Organizatorem tegorocznych dożynek parafialnych było sołectwo Sławików.

1 września, po intensywnych i upalnych dniach zbierania plonów, nastał dzień, w którym sławikowska parafia dziękowała za każdy zebrany podczas żniw kłos zboża. Organizatorem tegorocznych dożynek parafialnych było sołectwo Sławików.

Barwny korowód wyruszył o godz. 10:15 spod Wiejskiego Domu Kultury w Sławikowie w kierunku kościoła parafialnego. Na jego czele kroczyli starostowie święta plonów, Pani Sabina Lamka i Pan Krystian Kazek, wójt Gminy Rudnik Pan Piotr Rybka oraz sołtys wsi Pani Aniela Grabowska. Dalej korowodem podążały traktory sławikowskich rolników oraz przygrywająca dźwięcznie orkiestra.

Msza św. w intencji rolników rozpoczęła się od błogosławieństwa przyniesionego przez starostów chleba i wina, a także korony dożynkowej oraz wszelkich darów ofiarnych. Dziękczynienie za udane żniwa jakim była Msza św. zakończyło się wyśpiewanym Bogu Te Deum. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych dożynek parafialnych.

O godz. 14:30 sławikowska społeczność spotkała się przy Domu Kultury, aby skosztować dożynkowego kołacza i wspólnie spędzić czas.

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik