Historyczna chwila! Szlak św. Jakuba wiedzie przez naszą parafię!

Autor: admin2 - 2019-07-20 21:05:47
IMG-20190720-WA0024.jpg 20 lipca rowerowi pielgrzymi dokonali otwarcia Drogi św. Jakuba od Ujazdu do Nasiedla wiodącej przez naszą parafię, a mianowicie przez Miejsce Odrz. i Lasaki. ZDJĘCIA

 

Nabożeństwem w kościele pw. Trójcy Świętej w Bierawie rozpoczął się VI Jakubowy Rajd Rowerowy, który po raz pierwszy wyznaczył szlak św. Jakuba wiodący od Ujazdu aż do Nasiedla. Jeden z tych odcinków wiedzie przez naszą parafię, a mianowicie przez Miejsce Odrz. i Lasaki. Dziś uczestnicy rajdu mieli do pokonania 35 km. W pielgrzymce wzieło udział 61 osób.

Miejscem docelowym był Racibórz – kościół pw. Św. Jakuba Starszego w Raciborzu, gdzie odbyła się Msza św. oraz dokonano uroczystego otwarcia Drogi św. Jakuba od Ujazdu do Nasiedla.

We Mszy św. udział wzięli mieszkańcy Raciborza, pielgrzymi oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Drogi św. Jakuba w Polsce na czele z przedstawicielem opolskiej części stowarzyszenia.

Pod koniec mszy św. została poświęcona muszla jakubowa, która została umocowana na jednym z filarów kościoła.

 

Uczestnicy pielgrzymki podczas postoju w Lasakach zostali poczęstowani wodą i słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez księdza Proboszcza.

 

 

Zdjęcia: Helga Sekuła

Pielgrzymka rowerowa szlakiem św. Jakuba 2019r.