Misyjna Akcja "św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy"

Autor: admin2 - 2019-07-22 10:58:17
IMG_8558.JPG Od 21 do 28 lipca obchodzony jest XX Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. tradycyjnie zostały odprawione Msze św. w intencji kierowców, zaś bezpośrednio po nich poświęcono pojazdy!

 

Od 21 do 28 lipca obchodzony jest pod hasłem Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa  XX Ogónopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym w naszym kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. zostały odprawione Msze św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Po raz kolejny wierni naszej parafii włączyli się do Akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na wszystkich kontynentach.

 

Na zakończenie Mszy św. Proboszcz ks. Joachim Augustyniok oraz misjonarz ks. Robert Dura poświęcili wszystkie pojazdy - rowery, skutery, hulajnogi, wózki dziecięce i oczywiście samochody. Każdy kierowca otrzymał w tym roku różaniec do samochodu. W tym roku pobłogosławiono łącznie 138 pojazdów (62 w Miejscu Odrz. i 76 w Sławikowie). 

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik (Sławików), Patryk Pieruszka (Miejsce Odrz.)

 

Dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztof 2018 - 1 gr za 1 km oraz innych akcji organizowanych przez MIVA zostało zrealizowanych 97 projektów polskich misjonarzy i misjonarek z 34 krajów świata. Przekazane fundusze – 633 592,65 Euro na:

• 40 samochodów, 3 busy, 2 ambulanse; 2 traktory; 1 moto-taczka;

• 64 motocykli i motorowerów; 516 rowerów; 3 łodzie; 2 quady; 3 skutery śnieżne;

• 5 wózków inwalidzkich; 3 konie i 3 wozy.

 

Zrealizowane projekty według kontynentów: Afryka – 62; Ameryka Płd. – 24; Azja i pozostałe –11;

Wszystkim Biskupom, Księżom Proboszczom i ich Wspólnotom, wszystkim Kapłanom oraz osobom życia konsekrowanego, indywidualnym Ofiarodawcom i Kierowcom biorącym udział w Akcji św. Krzysztof – 1 gr za 1 km, którzy swoją modlitwą i ofiarą na misyjne środki transportu wspierają polskich misjonarzy składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ!