Pierwszoklasiści z SP w Grzegorzowicach pod pomnikiem potopionych dzieci

Autor: admin2 - 2019-10-19 20:29:12
IMG-20191019-WA0012.jpg W sobotnie popołudnie grupa pierwszoklasistów z SP w Grzegorzowicach wraz z swoimi rodzicami oraz wychowawczynią Panią Danielą Płoszczycą zebrali się pod pomnikiem potopionych dzieci, by bliżej poznać historię sprzed prawie 130 lat.

 

W sobotnie popołudnie grupa pierwszoklasistów z Szkoły Podstawowej w Grzegorzowicach wraz z swoimi rodzicami oraz wychowawczynią Panią Danielą Płoszczycą zebrali się pod pomnikiem potopionych dzieci, by bliżej poznać historię sprzed prawie 130 lat. Ksiądz Proboszcz opowiedział zaciekawionym uczniom o tragicznym wydarzeniu, które na trwałe wpisało się w dzieje ziemi raciborskiej. Dzieci pomodliły się za swoich rówieśników oraz zapalili znicz jako symbol pamięci o nich. Wstąpiły także do kościoła na krótką modlitwę. Na zakończenie Ksiądz Joachim wręczył dzieciom mały upominek, zaś uczniowie w ramach wdzięczności przekazali na ręce Księdza Proboszcza laurkę.

 

Więcej na: http://zsogrzegorzowice.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1138:swoje-chwalimy-bo-znamy&catid=8&Itemid=101

 

 

Zdjęcia: ks. Joachim Augustyniok i Daniela Płoszczyca                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

Wycieczka uczniów z SP w Grzegorzowicach pod pomnik potopionych dzieci 2019r.