Piknik Rodzinny

Autor: admin2 - 2019-07-22 11:08:32
IMG_9164 (Kopiowanie).JPG 21 lipca odbył się w naszej parafii Piknik Rodzinny z okazji Dnia św. Krzysztofa. Niestety ze względu na trwającą burzę został on przeniesiony z farskiego ogrodu do Domu Kultury w Sławikowie

 

21 lipca odbył się w naszej parafii Piknik Rodzinny z okazji Dnia św. Krzysztofa. Niestety ze względu na trwającą burzę został on przeniesiony z farskiego ogrodu do Domu Kultury w Sławikowie. To jednak nie przeszkodziło parafianom i licznie przybyłym gościom we wspólnym świętowaniu. Na dzieci czekało bardzo wiele atrakcji, takich jak taniec Zumba przygotowany przez Akademię Fitness w Raciborzu, spotkanie z policyjnym Sznupkiem, możliwość wykonana zdjęć w wozie policyjnym i strażackim czy malowanie twarzy. Uczestnicy pikniku mieli możliwość namierzenia policyjnego stroju bojowego oraz przejścia toru przeszkód w alkogoglach, co dla niektórych nie było wcale tak łatwym zadaniem. Na scenie specjalnie przygotowany pokaz umiejętności strażackich zaprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Miejsca Odrz., a także tancerze z  Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu. Gwiazdą pikniku był solista Markus Mörl z Niemiec, który zaserwował publiczności dawkę pozytywnej energii i znanych niemieckich szlagierów. Podczas pikniku można było posmakować swojskiego ciasta, wypić pyszną kawę oraz zjeść smaczną śląską kiełbasę z grilla.

Dochód z pikniku jest przeznaczony na pokrycie kosztów remontowych wnętrza kościoła w Sławikowie i ołtarza głównego w Miejscu Odrz.

 

 

Podczas przygotowań do pikniku grom uderzył w wieżę kościoła, co spowodowało liczne straty m.in. uszkodzona została instalacja elektryczna, napęd dzwonów, nagłośnienie kościoła oraz nadajniki internetowe.

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik