60 lat służby Bogu i ludziom - Jubileusz ks. Reinholda

Autor: admin2 - 2020-06-28 16:43:51
IMG_0749 (Kopiowanie).JPG W niedzielę, 28 czerwca, cała nasza wspólnota parafialna świętowała Diamentowy Jubileusz Święceń Kapłańskich naszego parafianina pochodzącego z Lasak, ks. Radcy Duchownego Reinholda Buczka.

 

Jubileuszowa Msza św. to wielka modlitwa dziękczynna całego Kościoła wznoszona do Boga z podziękowaniem za dar kapłaństwa i powołania do służby Bogu i drugiemu człowiekowi. W przygotowanie tej ważnej, dla życia Kościoła lokalnego i powszechnego, Uroczystości zaangażowała się cała nasza parafia. Wszyscy żyliśmy tym wydarzeniem, czego dowodem były pięknie ustrojone domy, ulice naszych wiosek, obejście kościoła i plebani oraz przygotowane dekoracje wewnątz kościoła. Z jakże wielką radością cała sławikowska wspólnota parafialna tłumnie zgromadziła się na niedzielnej Sumie, aby wspólnie przy ołtarzu Pańskim wziąć udział w uroczystej Mszy św. sprawowanej w 60. rocznicę święceń kapłańskich ks. Reinholda Buczka.

Najświętsza Eucharystia rozpoczęła się procesją od plebani do wnętrza naszej zabytkowej świątyni. Mszę św. sprawował na czele z Księdzem Jubilatem ks. Proboszcz Joachim Augustyniok. Tuż po wygłoszeniu słowa wstępnego został odczytany wiersz, który specjalnie na tę okoliczność napiała P. Irena Sauer, wieloletnia kierownik Szkoły Podstawowej w Sławikowie, z którą przez 1 rok pracował ks. Reinhold. Jubileuszowej Mszy św. sprzyjała doniosła i przepełniona modlitwą atmosfera. Po odśpiewaniu uroczystego Te Deum Ksiądz Proboszcz złożył dostojnemu Jubilatowi życzenia oraz podarował prezent. Do życzeń dołączyli się także przedstawiciele Parafialnej Rady Duszpasterskiej, którzy w imieniu całej społeczności parafialnej złożyli na ręce Księdza Reinholda płynące z serca życzenia i gratulacje, a także wręczyli Jubileatowi prezent.

 

Zdjęcia: Jennifer Wochnik