Misyjna Akcja "św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy"

Autor: admin2 - 2020-07-19 19:35:43
IMG_4180 (Kopiowanie).JPG Od 19 do 26 lipca obchodzony jest XXI Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. tradycyjnie zostały odprawione Msze św. w intencji kierowców, zaś bezpośrednio po nich poświęcono pojazdy!

 

Od 19 do 26 lipca obchodzony jest pod hasłem Umocneni Eucharystią niesiemy Chrystusa  XXI Ogónopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym w naszym kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. zostały odprawione Msze św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Po raz kolejny wierni naszej parafii włączyli się do Akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na wszystkich kontynentach.

 

Na zakończenie Mszy św. Proboszcz ks. Joachim Augustyniok poświęcił wszystkie pojazdy - rowery, skutery, hulajnogi, wózki dziecięce i oczywiście samochody. W tym roku pobłogosławiono łącznie 125 pojazdów (53 w Miejscu Odrz. i 72 w Sławikowie). 

 

Zdjęcia: Natalia Ignacy (Sławików), Patryk Pieruszka (Miejsce Odrz.)