Piesza pielgrzymka do cudownego obrazu Matki Bożej Piekarskiej

Autor: admin2 - 2020-09-12 20:37:37
IMG_4572 (Kopiowanie).JPG 12 września we wspomnienie Matki Bożej Piekarskiej pielgrzymowaliśmy spod kościoła parafialnego w Sławikowie do cudownego obrazu MB Piekarskiej znajdującego się w bocznym ołtarzu w zabytkowym drewnianym kościółku w Miejscu Odrz.

 

12 września przypada wspomnienie Matki Bożej Piekarskiej. Wizerunek Matki Bożej z Piekar znajduje się w bocznym ołtarzu w zabytkowym drewnianym kościółku w Miejscu Odrzańskim.

Obraz ten słynie z cudów, które za wstawiennictwem Matki Bożej z Piekar wypraszali w ciągu dziejów wierni z naszej parafii i zapewnie nie tylko. Świadczą o tym m.in. wota, którymi obdarowywano obraz w podziękowaniu za uproszone łaski. Słynący z cudów wizerunek Matki Boskiej w Miejscu Odrz. został troszeczkę w ciągu biegu lat zapomniany.

Pielgrzymom ze Sławikowa, Błażejowic i Lasak przyświecała intencja, którą chcieli powierzyć Matce Bożej. Do Miejsca Odrzańskiego samochodami przyjechały także osoby, które ze względu na wiek czy chorobę nie były w stanie podjęć trudu pieszego pielgrzymowania.

O godz. 18:00 odprawiona została Msza św. w intencji pielgrzymów, po której pątnicy wrócili pieszo pod kościół parafialny w Sławikowie. 

 

Zdjęcia: Natalia Ignacy