Wielkie Święto - 25-lecie Kapłaństwa i Festyn Marszałkowski

Autor: admin2 - 2020-09-01 21:04:46
IMG_4255 (Copy).JPG 30 sierpnia Ksiądz Proboszcz świętował 25 rocznicę Święceń Kapłańskich w obecności swoich Parafian, którzy zostali poczęstowani kawą i śląskim kołaczem. Po poczęstunku uczestnicy spotkania wzięli udział w Festynie Marszałkowskim

W niedzielę 30 sierpnia Ksiądz Proboszcz świętował 25 rocznicę Święceń Kapłańskich w obecności swoich Parafian, którzy zostali poczęstowani kawą i śląskim kołaczem. Po poczęstunku uczestnicy spotkania wzięli udział w Festynie Marszałkowskim, który odbył się na boisku w Miejscu Odrz.

Na uczestników Festynu Marszałkowskiego czekało wiele atrakcji. Impreza rozpoczęła się zajęciami z animatorką DYZIĄ, która przygotowała dla dzieci gry i zabawy. Wielką atrakcją dla dzieci okazały się dmuachańce, na których zabawie nie było końca. Ponadto na scenie wystąpiły gwiazdy sceny muzycznej - Markus Mörl z Niemiec, grupa kabaretowa - Książe Lipin i przyjaciele oraz Andrea Rischke. Organizatorzy festynu przygotowali kunkurencje dla rad sołeckich, w których drużyny wygrały dla swoich sołectw cenne nagrody w postaci sprzętu AGD. Wieczorem można było potańczyć przy dźwiękach muzyki na żywo zaprezentowanej przez zespół Wertex.

 

Koncerty zostały sfinansowane ze środków Mniejszości Niemieckiej.

 

Wszystkim zaangażowanym - na czele z Panem Tomaszem Golaszem - serdecznie dziękujemy!