Misyjna Akcja "św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy"

Autor: admin2 - 2021-07-19 20:51:46
IMG_6269 (Kopiowanie).JPG Od 18 do 25 lipca obchodzony jest XXII Tydzień św. Krzysztofa. W kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. tradycyjnie zostały odprawione Msze św. w intencji kierowców, zaś bezpośrednio po nich poświęcono pojazdy.

Od 18 do 25 lipca obchodzony jest pod hasłem W drogę do Źródła Życia XXII Ogónopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym w naszym kościele parafialnym w Sławikowie i kościele filialnym w Miejscu Odrz. zostały odprawione Msze św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Po raz kolejny wierni naszej parafii włączyli się do Akcji Św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na pojazdy dla polskich misjonarzy, pracujących na wszystkich kontynentach.

 

Na zakończenie Mszy św. Proboszcz ks. Joachim Augustyniok poświęcił wszystkie pojazdy - rowery, skutery, hulajnogi, wózki dziecięce i oczywiście samochody. W tym roku pobłogosławiono łącznie 125 pojazdów (50 w Miejscu Odrz. i 75 w Sławikowie). 

 

Zdjęcia: Natalia Ignacy (Sławików)