Pielgrzymka na PODLASIE - Wolne miejsca !!!

Autor: admin2 - 2021-05-19 20:57:17
Kodeń.jpg Zachęcamy do zapisania się na pielgrzymkę na PODLASIE!

 

Pielgrzymka na PODLASIE

Termin: 5 – 8.07.2021

 

Wigry – Studzieniczna – Różanystok – Sokółka – Bohoniki – Kruszyniany – Święta Woda – Supraśl – Białystok – Święta Góra Grabarka – Pratulin – Kodeń

 

1 dzień (5.07.2021 poniedziałek):

Zbiórka pielgrzymów w Sławikowie pod kościołem o godz. 2:30, pakowanie i wyjazd. Ok. południa przyjazd nad jezioro Wigry i zwiedzanie Zespołu Pokamedulskiego w Wigrach (Msza Św.) w tym Apartamenty Papieskie, Kaplica Papieska oraz wejście na wieżę zegarową. Przejazd i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Rozpoczęcie ok. 1,5-godzinnego rejsu statkiem na trasie Studzieniczna – Śluza Przewieź – Jezioro Necko – rzeka Netta – Augustów (tą trasą w czerwcu 1999r. płynął Papież Jan Paweł II). Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

2 dzień (6.07.2021 wtorek):

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Różanystok – krótkie nawiedzenie Sanktuarium z Cudownym obrazem Matki Bożej. Dalszy przejazd do Sokółki i Msza Św. w Kościele św. Antoniego Padewskiego, nawiedzenie Sanktuarium – miejsce Cudu Eucharystycznego. Przejazd do wioski Bohoniki – zwiedzanie meczetu tatarskiego i zapoznanie się z historią i symboliką Islamu. Przejazd do tatarskiej wioski Kruszyniany, wejście do meczetu i na cmentarz tatarski. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicach Białegostoku.

3 dzień (7.07.2021 środa):

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Wasilków i zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie: Msza Św., grota, wzgórze tysięcy pątniczych krzyży, cudowne źródełko. Dalszy przejazd do Supraśla i zwiedzanie Cerkwii – Monasteru Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Jana Teologa oraz zwiedzanie Muzeum Ikon w Supraślu. Po południu przyjazd do stalicy Podlasia – Białegostoku i zwiedzanie Kościoła Miłosierdzia Bożego, w którym znajduje się relikwie Błogosławionego
ks. Michała Sopoćko (spowiednik św. Faustyny Kowalskiej, założyciel Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego). Spacer po centrum: Pałac Branickich, Rynek Kościuszki, Kościół Farny, Cerkiew św. Mikołaja w Białymstoku. W godzinach wieczornych powrót na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (8.07.2021 czwartek):

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Grabarka. Tłumnie odwiedzana przez Pielgrzymów Święta Góra Grabarka to centralne miejsce kultu prawosławnych żyjących w Polsce (Cerkiew z ikonami, Góra Krzyży). Zwiedzanie Klasztoru na Świętej Górze Grabarce z piękną drewnianą cerkwią i górą usłaną krzyżami. Dalszy przejazd do Pratulina i krótkie nawiedzenie Sanktuarium Męczenników Podlaskich. Po południu przyjazd do Kodnia, o godz. 15:00 Msza św. w bazylice – Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej Królowej Podlasia – Matki Jedności. Obiad w Domu Pielgrzyma o godz. 16:00  i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce ok. północy i zakończenie pielgrzymki.

CENA: 850PLN /os

CENA ZAWIERA:

  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autokarem
  • Opieka pilota-przewodnika
  • Zakwaterowanie – 3 noclegi (pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami)
  • 3 x śniadanie i 3 x obiadokolacja
  • Obiad w ostatnim dniu przed wyjazdem w drogę powrotną
  • Ubezpieczenie: NNW, KL

 

CENA NIE ZAWERA:

  • Kosztów biletów wstępów do zwiedzanych obiektów – ok. 120zł/os. (płatne w autokarze)

Wigry 9zł/os., rejs statkiem Żeglugi Augustowskiej: 50zł/os., Supraśl Muzeum Ikon 20 zł/os., Supraśl Monaster 5 zł/os.cegiełka, Meczet Bohoniki 5zł/os., Meczet Kruszyniany 5zł/os., Monaster św. Onufrego 5zł/os., Pałac Branickich w Białymstoku: 20zł/os.

  • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie

 

ZAPISY NA PIELGRZYMKĘ POD NUMEREM TEL. 32 410 67 78 lub 607 117 705